Na podnikanie sa môžete pripraviť aj hravo

Otestujte svoje podnikateľské schopnosti a vyskúšajte si rozbehnúť biznis vo virtuálnom svete!

Od dobrého nápadu môže byť už len krôčik k vlastnému podnikaniu. Začiatky podnikania však môžu byť zložité, najmä vtedy, ak začínajúci podnikatelia nemajú dostatok informácií. Množstvo mladých ľudí so zaujímavými a inovatívnymi nápadmi majú potenciál stať sa podnikateľmi a svoje nápady realizovať. K tomu, aby mohli pretaviť svoje nápady do fungujúceho podnikania im môže pomôcť virtuálna hra vytvorená v rámci medzinárodného projektu Biz4Fun - Let’s have fun with the business start-upTáto inovatívna vzdelávacia pomôcka pomáha povzbudiť mladých ľudí, aby sa stali podnikateľmi, získali zručnosti a kompetencie potrebné na založenie a rast svojich podnikov. Vo všeobecnosti sú hry považované hlavne za zdroj zábavy, avšak vďaka hre vytvorenej v rámci projektu Biz4Fun sa hráč okrem zábavy navyše dozvie prostredníctvom virtuálneho vzdelávacieho prostredia mnoho informácií z podnikateľského prostredia. Stačí kliknúť, zadať meno, priezvisko, heslo, vytvoriť si účet – svojho avatara, nainštalovať 3D prehliadač a vstúpiť do virtuálneho sveta podnikania. Účet je možné jednoducho vytvoriť kliknutím na odkaz http://virtualworld.sch.gr:9000/, kde je potrebné v hlavnej ponuke vybrať možnosť „Vytvoriť účet“ a zadať požadované údaje.

1.png

Kombinácia „Krstné meno“ a „Priezvisko“ (bez použitia diakritiky) predstavuje meno, pod ktorým bude avatar v hre vystupovať. Pole s e-mailom je voliteľné, povinným údajom je heslo. Avatarovi je možné určiť počiatočný vzhľad výberom jedného z troch typov avatarov (žena, muž, neutrálny).  Kliknutím na  tlačidlo „Vytvoriť“ sa vytvorí účet, pričom o úspešnom vytvorení účtu by malo byť doručené potvrdenie na zadanú emailovú adresu. Po vytvorení účtu sa k 3D svetu umožní pripojiť 3D prehliadač, napríklad Firestorm alebo Kokua (Firestorm verziu pre OpenSim je možné stiahnuť tu: https://www.firestormviewer.org/os-operating-system/). Je potrebné vybrať požadovaný operačný systém, stiahnuť si vhodnú verziu prehliadača a stiahnutý súbor nainštalovať.

 

2.png 3.png

Už Vám nič nebráni vydať sa na zaujímavú cestu za zábavou a vedomosťami. Zadaním mena, priezviska, zvoleného hesla, výberom možnosti „Biz4Fun“ v poli „Grid“ a kliknutím na „Prihlásiť sa“ sa podnikateľské dobrodružstvo za vedomosťami môže začať.

4.png

Po prihlásení môže hráč reprezentovaný svojim Avatarom vytvárať a spravovať začínajúcu spoločnosť vo virtuálnom svete. Spolu 10 vzdelávacích kurzov prevedie účastníka hry rôznymi oblasťami podnikania ako sú napríklad business model, podnikateľský plán, digitálny marketing, finančný manažment, manažment ľudských zdrojov a i.. Hlavnou misiou je vytvorenie startupu/podniku pričom má hráč možnosť zvoliť si rôzne scenáre a cesty, ktorými sa k splneniu tejto úlohy dopracuje. Po zvolení jednej z ciest špecializácie (marketing, finančný manažment, ľudské zdroje,...) hráč vykonáva konkrétne úlohy a multimediálne aktivity, za čo získava za danú oblasť odznaky (napr. za oblasť marketingu). Ak hráč získa všetky štyri odznaky, získa odznak Manažéra. Jednotlivé činnosti vo virtuálnom svete majú rozdielne spôsoby interakcie, stačí preto nasledovať špecifické pokyny pre každú aktivitu, ktoré sú uvedené hneď vedľa samotnej aktivity. Hra je veľmi interaktívna a jednotlivým hráčom umožňuje zdieľanie položiek, pozývanie nových hráčov na pripojenie, zasielanie správ a i. Hra tiež umožňuje integráciu sociálnych platforiem, čo znamená možnosť automatického zverejňovania obrázkov/trikov na Facebooku a Instagrame.

Pomoc pri ovládaní Avatara a ukážku jednotlivých kurzov/tematických okruhov nájdete v nasledovných videách:

 

 

Hra prináša jedinečnú možnosť prepojiť virtuálnu realitu a vedomosti v nej získané so skutočným svetom, preto neváhajte, hrajte a následne, podnikajte.

Let´s have fun with Biz4Fun!

5.png

Projekt realizovalo v období od 1. októbra 2018 do 31. júla 2021, sedem (7) partnerov zo 6 krajín:

http://www.sbagency.sk/sites/default/files/2_4.jpg

Viac informácií o projekte môžete nájsť na stránke: http://www.biz4fun.eu/ alebo na stránke SBA a NPC.

Kontakt:

Jarmila DUBROVAYOVÁ

Tel.: +421 2 20 36 31 73

Email: dubrovayova@sbagency.sk

Oddelenie medzinárodných projektov: mp@sbagency.sk