Vytvorte drevené puzzle gravírované laserom! Počas praktického workshopu sa naučíte vybrať vhodnú fotografiu a upraviť ju v programe Adobe Photoshop. Následne ju v programe Adobe Illustrator pripravíte na gravírovanie a rezanie laserom do preglejky. Workshop je určený aj pre začiatočníkov.
ČO SA DOZVIETE
NEZABUDNITE SI PRIPRAVIŤ
KTO JE VÁŠ LEKTOR
Mgr. Marián Rudinec – dizajnér a sochár, nadšenec pre nové technológie, ktorý pri svojej tvorbe aktívne využíva 2D a 3D modelovanie ako aj 3D tlač.
AKO BUDE PREBIEHAŤ WORKSHOP?
Povieme si ako fotografiu otvoríme v programe Adobe Photoshop. Upravíme jej výslednú veľkosť a zoznámime sa s užívateľským rozhraním programu. Predstavíme si jednotlivé techniky nevyhnutných úprav fotografie pomocou nástrojov programu Adobe Photoshop s cieľom pripraviť grafiku vhodnú na gravírovanie laserom. Fotografiu konvertujeme a uložíme do BMP formátu a exportujeme. Predstavíme Vám grafický program Adobe Illustrator a jeho pracovné prostredie. Ukážeme si, ako vytvoriť a nastaviť nový dokument. Ukážeme si niekoľko možností a postupov ako vytvárať vektorovú grafiku rýchlo a interaktívne. Po finalizovaní grafiky si ukážeme nástroje na kontrolu vhodnosti vektorov na gravírovanie a rezanie. Vektorom priradíme vhodné parametre podľa určenia na gravírovanie/rezanie. Priamo pri laseri si ukážeme úvodné nastavenia tzv. Focusu a východiskového bodu pre gravírovanie/rezanie. Ukážeme si ako nastavenia jednotlivých parametrov CO2 lasera pri gravírovaní ovplyvňujú výslednú kvalitu gravírovanej grafiky a rezania vo zvolenom materiáli a vytvoríme testovacie vzorky. Gravírovaním a vyrezaním do preglejky vytvoríme originálne drevené puzzle so známym slovenským zámkom, ktoré si každý účastník zoberie domov.
ČO JE LASER A NA ČO SA VYUŽÍVA:
Laser je gravírovacie/rezacie zariadenie, kde laserový lúč je dovedený na miesto aplikácie pomocou systému zrkadiel a šošovkou navádzaných posuvom v dvoch osiach. Celý systém je presne navádzaný pomocou vektorov (presných čiar) pri rezaní materiálu a pomocou dát rastrového obrázku alebo vektormi pri gravírovaní zvoleného materiálu. CO2 laserom je možné gravírovať materiáli ako drevo, korok, preglejky, akrylátové dosky, sklo, kartón, koža, guma a rezať drevo, preglejky, akrylát, kožu, textílie a kartón.
KEDY
8.2.2023
16:00 - 19:00 hod.
KDE
Národné podnikateľské centrum
1. mája 1016/4
010 01 Žilina
PRAVIDLÁ PRIHLASOVANIA:
Ukončenie registrácie:
7.2.2023 do 16:00, alebo do zaplnenia kapacít
MAX. POČET ÚČASTNÍKOV WORKSHOPU JE LIMITOVANÝ!
Účasť je bezplatná.
Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade veľkého počtu záujemcov o podujatie, môžeme uprednostniť nových žiadateľov, ktorí doposiaľ nemali možnosť čerpať ponúkanú bezplatnú službu. V takomto prípade, vás o tom budeme individuálne informovať.
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez email
Tešíme sa na Vás!
Workshopy, ako pravidelná forma skupinového poradenstva „Technické utorky“, “, sa organizuje v rámci Národného projektu NPC v regiónoch, Podaktivity 1.3 Creative point. Kód projektu ITMS2014+: 313031I870.
PODMIENKY:
Účastník musí byť:
fyzická osoba – nepodnikateľ s trvalým pobytom na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska, okrem Bratislavského samosprávneho kraja. Výnimku tvoria študenti s trvalým pobytom na území BSK, ktorí sa preukážu platným potvrdením o dennom štúdiu na niektorej z univerzít (vysokých škôl), stredných škôl, sídliacich a pôsobiacich na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov alebo cudzí štátni príslušníci, ktorí sa preukážu potvrdením/záznamom o prechodnom pobyte na území Slovenska (okrem BSK).
právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky
- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;
- má sídlo v jednom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja;
- v momente podania žiadosti o účasť v Creative Pointe podniká menej ako 3 roky od dátumu registrácie, napr. do Obchodného registra SR, Živnostenského registra SR, respektíve iného samostatného registra, ktorý oprávňuje na podnikanie;
- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania;
Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti).
Pre podnikateľov sú pripravené viaceré služby aj v rámci podaktivít 1.5 Stážový program, 1.6 Inkubačný program a 1.7 a 2.1 Rastový program. Po registrácii v systéme Národného podnikateľského centra sa podnikateľ bude môcť na ne prihlasovať podľa vlastného výberu počas celého trvania projektu v období 2017 – 2023. Ponuky a výzvy sú zverejňované na web stránkach www.npc.sk a www.sbagency.sk. Podujatia nájdete na: www.npc.sk v sekcii Služby/Workshopy a semináre.