Skúsený lektor z oblasti tvorby videí vás na praktickom workshope prevedie nastaveniami základných technických parametrov. Súčasťou bude aj práca so zvukom v programe Audacity. Týmto workshopom voľne nadviažeme na už získané znalosti z podujatí „Základné predpoklady úspešného videa“. Na podujatie nadväzujú workshopy: „Kreatívny proces tvorby videa“ a „DaVinci Resolve - postprodukcia videa“.
ČO SA DOZVIETE
NEZABUDNITE SI PRIPRAVIŤ
KTO JE VÁŠ LEKTOR
Petr Turoň pôvodne vyštudoval právo, ale pracuje ako manažér v oblasti filmu a fotografie. Venuje sa tvorbe odborných vzdelávacích workshopov na tému fotenie, filmovanie, marketing filmárskych a foto aktivít, ale aj soft skills kurzov. Získal 2. cenu na celoštátnej filmovej súťaži Cineama v kategórii Dokument za film Tajomná Horná Orava.
AKO BUDE PREBIEHAŤ WORKSHOP?
Na začiatku si povieme kedy je lepšie používať automatické a kedy manuálne nastavenie. Zistíme, kto má aký prístroj (kamera/mobil) a aké má možnosti nastavenia. Začneme svetelným nastavením, budeme sa zaoberať farbami a ideálnym počtom snímok za sekundu. Nakoniec si povieme, aký je ideálny zvuk a ako ho zbaviť šumu. Účastníci si prakticky odskúšajú nastavenia.
ČO JE PROGRAM AUDACITY A NA ČO SA VYUŽÍVA:
Audacity je open source program na jednoduchú úpravu digitálneho zvuku. Je vhodný na nahrávanie zvuku z rozličných zdrojov, na import / export nahrávok v rozličných formátoch, úpravu nahrávok vrátane odstránenie šumu, strihania, kopírovania, skladania aj rozdeľovania zvukových stôp. Vytvorili ho dobrovoľníci, vhodný aj pre začiatočníkov a je dostupný pre všetky operačné systémy.
KEDY
18.05.2021
17:00 - 20:00 hod.
KDE
Online – MS Teams
PRIHLÁSENIE NA WORKSHOP:
Podujatie sa organizuje cez Microsoft Teams. Prihlasovaciu linku na MS Teams so všetkými potrebnými informáciami vám pošleme po registrácii a dodaní podpísaných dokumentov najneskôr v deň podujatia.
Žiadateľ má možnosť vybrať si z dvoch alternatív doručenia dokumentov a podpisovania originálov:
Návod na inštaláciu čítačky OP pre KEP
Bližšie informácie dostanete v potvrdzujúcom e-mali po registrácii spolu s dokumentami na podpis.
PRAVIDLÁ PRIHLASOVANIA:
Ak máte záujem iba o teoretickú časť, prihlasujte sa na: „Základné predpoklady úspešného videa“. Ak absolvujete „Základné predpoklady úspešného videa“, môžete sa prihlásiť aj na praktickú časť: „Technické aspekty tvorby videa“. Absolvovať samostatne iba praktickú časť nie je možné.
Ukončenie registrácie: 12.5.2021 do 20:00, alebo do naplnenia kapacít.
MAX. POČET ÚČASTNÍKOV WORKSHOPU JE LIMITOVANÝ!
Účasť je bezplatná.
Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade veľkého počtu záujemcov o podujatie, môžeme uprednostniť nových žiadateľov, ktorí doposiaľ nemali možnosť čerpať ponúkanú bezplatnú službu. V takomto prípade, vás o tom budeme individuálne informovať.
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez email
Tešíme sa na Vás!
Workshopy, ako pravidelná forma skupinového poradenstva „Technické utorky“, sa organizuje v rámci Národného projektu NPC v regiónoch, Podaktivity 1.3 Creative point. Kód projektu ITMS2014+: 313031I870.
Účastník musí byť:
fyzická osoba – nepodnikateľ s trvalým pobytom na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska, okrem Bratislavského samosprávneho kraja. Výnimku tvoria študenti s trvalým pobytom na území BSK, ktorí sa preukážu platným potvrdením o dennom štúdiu na niektorej z univerzít (vysokých škôl), stredných škôl, sídliacich a pôsobiacich na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov alebo cudzí štátni príslušníci, ktorí sa preukážu potvrdením/záznamom o prechodnom pobyte na území Slovenska (okrem BSK).
právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky
- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;
- má sídlo v jednom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja;
- v momente podania žiadosti o účasť v Creative Pointe podniká menej ako 3 roky od dátumu registrácie, napr. do Obchodného registra SR, Živnostenského registra SR, respektíve iného samostatného registra, ktorý oprávňuje na podnikanie;
- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania;
Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti).
Pre podnikateľov sú pripravené viaceré služby aj v rámci podaktivít 1.5 Stážový program, 1.6 Inkubačný program a 1.7 a 2.1 Rastový program. Po registrácii v systéme Národného podnikateľského centra sa podnikateľ bude môcť na ne prihlasovať podľa vlastného výberu počas celého trvania projektu v období 2017 – 2023. Ponuky a výzvy sú zverejňované na web stránkach www.npc.sk a www.sbagency.sk.
Podujatia nájdete na: www.npc.sk v sekcii Služby/Workshopy a semináre.