WAKIVAKY: Nevyužitému materiálu dávajú druhú šancu

Príbeh firmy WAKIVAKY sa začal písať už v roku 2014. Najprv to bol iba študentský projekt na vysokej škole. „Vďaka veľkému záujmu a podpore okolia sa tento projekt uchytil aj po škole a vznikol tak start up s pridanou hodnotou, postavený na princípoch cirkulárnej ekonomiky, hovorí DOMINIKA PODOLANOVÁ. Pri rozvoji firmy úspešne asistovalo aj Národné podnikateľské centrum.  

Ako ste sa o službách Národného podnikateľského centra dozvedeli? Využívali ste aj niektoré iné služby?

O službách NPC som sa dozvedela už pred niekoľkými rokmi, počas môjho štúdia na vysokej škole. Myslím, že to boli práve profesori, ktorí mi o službách NPC povedali. Okrem KIP som sa v minulosti zúčastnila aj zopár workshopov a seminárov.

Prečo ste si vybrali službu KIP – 10 hodín konzultácií s odborníkom?

Na službu KIP ma upozornila pani Mazánová z agentúry CUBE v Trnave, s ktorou sme pracovali na marketingu mojej značky. Nakoľko toho bolo viac čo sme chceli prebrať, požiadala som v Národnom podnikateľskom centre aj o krátkodobé konzultácie. Bola to výborná voľba.

Čo ste riešili, aké témy?

Nakoľko sme chceli osloviť nový segment zákazníkov – firmy a organizácie, predmetom našich konzultácií bolo nastavenie komunikácie s týmto segmentom. Naučila som sa, ako firmám ponúkať naše produkty a ako ich osloviť. Takisto sme riešili komunikáciu so zahraničnými partnermi.

Ako ste boli spokojní, ako vám naša služba pomohla?

Služba mi pomohla a posunula ma ďalej. S konzultáciami som bola takisto veľmi spokojná. Ďakujem za trpezlivý a priateľský prístup.

Značka WAKIVAKY je zameraná na upcykláciu textilného odpadu, ktorého vyrábame originálne a praktické produkty, ako napríklad ruksaky, ľadvinky, tašky, reklamné a darčekové predmety, či vaky na sedenie. Odpadový materiál čerpáme najmä z veľkých výrobných firiem automobilového a nábytkárskeho priemyslu. Pracujeme v medzi-generačnom tíme. Všetky naše produkty sú vyrábané seniormi a znevýhodnenými skupinami ľudí. Okrem výroby sa venujeme aj edukácií – poskytujeme školenia a workshopy na témy udržateľnosť a upcyklácia textilu, a taktiež ponúkame celkovú analýzu odpadového hospodárstva pre firmy.