Inkubátor NPC: Reštart v podnikaní

 

„Naším poslaním je vytvoriť priestor, kde môže rodina spoločne aktívne tráviť čas, kde časom ľudia vytvoria komunitu a deti celoživotné priateľstvá.“

Spoločnosť Kids on the move s. r. o. vznikla v Bratislave za účelom vytvorenia komplexného miesta služieb orientovaných na rodinu a jej voľnočasové aktivity. Za týmto projektom stojí jeho zakladateľka ALENA VÁCLAVOVÁ, ktorá aktuálne využíva služby virtuálneho Inkubátora NPC. Je presvedčená, že pomoc podnikateľom na Slovensku je nevyhnutná. Víta tak možnosť byť virtuálnym členom podnikateľskej komunity v Inkubátore na Nivách.


ALENA VÁCLAVOVÁ

  • zakladateľka projektu Kids on the move s. r. o.
  • vyše 20 rokov sa venuje rôznorodým projektom financovaným z Európskej únie. Založila dve fungujúce občianske združenia, ktoré realizujú rozmanité aktivity pre spoločnosť
  • vo voľnom čase sa najradšej venuje svojej rodine

„Ak chcete začať podnikať v niečom pre vás ešte neobjavenom, Inkubátor NPC je tá najlepšia voľba. Skúsenosti a cenné informácie práve od tých, ktorí boli pred pár rokmi na podobnej ceste ako ste dnes vy sami, sú na nezaplatenie.“


 

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

 

Od myšlienky k realite

Začali sme ako dve kamarátky, ktoré začiatkom roka 2020 založili svoju prvú spoločnú firmu s názvom VAVA Land s.r.o. Vízie boli veľké, nebáli sme sa snívať. Našli sme krásny priestor v mestskej časti Ružinov, spríjemnili a skrášlili sme celú budovu aj prislúchajúce priestory a začali ponúkať širokú škálu aktivít ako pre deti, tak aj pre dospelých. Množstvo športových aktivít, kreatívnych aktivít, workshopov. Nechýbalo ani príjemné posedenie si v kaviarni s detským kútikom plným hračiek. Pre školy a škôlky sme plánovali vytvoriť priestor, kde môžu realizovať kvalitné pohybové aktivity a vzdelávať deti k zdravému životnému štýlu. Pre rodiny sme chceli zase vytvoriť zónu oddychu, kde môžu svoj voľný čas tráviť aktívne.

Bohužiaľ, pandémia spojená s následnou koronakrízou vstúpila do nášho podnikania hneď na začiatku. A nebola k nám vôbec šetrná. Zo stresujúcich a turbulentných deviatich mesiacov roka, sme boli otvorení maximálne štyri. Nevedeli sme čo bude. Tí, ktorí mohli, preniesli podnikanie do online priestoru. V našom podnikaní to však nebolo možné. Neustále limitovanie počtu detí na tréningoch a v ostatných priestoroch, množstvo obmedzení, nezhody s prenajímateľom na splátkach nájomného, strach a nie veľké skúseností s podnikaním i s týmto rizikom, nás časom priviedli k záveru dočasne ukončiť podnikanie. Získali sme čas na premýšľanie. Či v podnikaní vôbec pokračovať, kde začať, v čom sa zmeniť, kam posunúť.

Reštart a druhý dych

Dnes som už zostala na podnikanie sama, no chcem začať odznova so základňou klientov, ktorí už o nás vedia a sú z nás nadšení. Decká, ktoré k nám v minulosti zavítali sa už nevedia dočkať. Mojou víziou je ale zmena nastavenia podmienok podnikania. V budovaní projektu chcem pokračovať v rámci modelu spolupráce so samosprávou. Hlavnou témou bude vytvorenie priestoru na spoločné fungovanie väčšieho množstva rôznorodých subjektov. Rozhodla som sa nájsť si nové priestory, vybudovať v spolupráci s odborníkmi marketingovú stratégiu a efektívnu komunikáciu, identifikovať a využívať silné stránky podnikania, spustiť viacero športových a vzdelávacích kurzov, posilniť značku na trhu, investovať prostriedky do nových produktov, vyhýbať sa chybám, či nedostatkom a zvyšovať kvalitu životného štýlu všetkých našich malých i väčších zákazníkov.

Poučená mnohými pádmi som sa rozhodla zapojiť do projektu Inkubátora NPC, kde mi pomáhajú so zadefinovanými cieľmi skúsení a vysoko profesionálni experti. Keďže títo experti poznajú veľké množstvo ľudí z podnikateľského prostredia, alebo sú sami podnikatelia, lepšie a rýchlejšie sa mi nadväzujú nové partnerstvá a získavajú hodnotné informácie. S mojím mentorom Otom Kóňom, sme doteraz pracovali na vytipovaní, nadväzovaní a realizácii strategických partnerstiev. Pripravili sme si štúdiu realizovateľnosti, nastavili komunikáciu so stakeholdermi, vyšperkovali prezentáciu projektu.

„Je vynikajúce vedieť, že vám niekto v podnikaní verí. Že vám radí ako priateľ, nie ako konkurent.“

Ak chcete začať podnikať v niečom pre vás ešte neobjavenom, Inkubátor NPC je tá najlepšia voľba. Skúsenosti a cenné informácie práve od tých, ktorí boli pred pár rokmi na podobnej ceste ako ste dnes vy sami, sú na nezaplatenie. Virtuálne členstvo v tomto podnikateľskom inkubátore mi úplne vyhovuje. Som rada, že svetový trend pomoci startupom, a celkovo podnikateľom, je aj na Slovensku, a to vďaka Slovak Business Agency.

Zaujímavé postrehy a ďalšie rozhovory členov Inkubátora nájdeš TU.

Inkubátor je tu aj pre teba a tvoje podnikanie. Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM. Pre prihlásenie sa na virtuálne členstvo klikni SEM.