Inkubátor NPC: Projekt aj pre e-shopy

Príbeh chovateľských potrieb Zuzalo sa začal písať v Dánsku, kde v tom čase Lucia a Filip študovali a žili. Ako majitelia chlpáča si všimli, že tamojšie chovateľské potreby mali oveľa atraktívnejšiu ponuku než to, čo doteraz videli v e-shopoch a kamenných chovateľských potrebách na Slovensku. Hoci o podnikaní v e-commerce a o samotnom pet industry nevedeli takmer nič, nadchla ich myšlienka, že by niektoré z týchto inovatívnych, udržateľných či jednoducho pekných dizajnových produktov pre psy a mačky priniesli na Slovensko.


LUCIA JAKÚBKOVÁ a FILIP PODSTAVEK

  • členovia Inkubátora NPC a zakladatelia e-shopu zuzalo.sk
  • Lucia vyštudovala marketing a obchod na EUBA a CphBusiness v Kodani, predtým pracovala v brandingovom štúdiu GoBigname
  • Filip vyštudoval Strategy, organization and leadership na Aarhus University v Dánsku

„Ako fyzickí členovia podnikateľského Inkubátora sme od januára 2021 dostali možnosť chodievať doň vždy, keď sa potrebujeme nerušene sústrediť na naše idey.“


CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE?

KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA UŽ LEN DO 30. NOVEMBRA

Od myšlienky cez eshop až k predajni

Začiatkom roka 2020 sme začali pracovať na našom e-shope zuzalo.sk, ktorý sme spustili ešte v máji. Hoci od našej predstavy o perfektne vyladenom, rýchlom a nadupanom webe sme mali (a stále máme) ešte ďaleko, postupne začali prichádzať prvé predaje. Pochopili sme, že náš nápad s výberovými chovateľskými potrebami má potenciál a pokiaľ sa chceme podnikaniu venovať na 100 %, musíme sa vrátiť domov na Slovensko.

„Dnes máme okrem zabehnutého eshopu aj prvú kamennú predajňu - chovateľské potreby Zuzalo na Grösslingovej ulici v Bratislave.“

Zo žartu hovoríme, že sme chovateľské potreby pre psy a mačky s vkusom. S dobrým vkusom na výživné a chutné krmivo, štýlové príslušenstvo a zábavné hračky, ktoré zvládnu aj tempo ničenia našich malých lovcov. Na Slovensko sme priniesli značky ako brazílsky Zee.dog, či úžasné škrabadlá pre mačky z Nemecka, ktoré predávame pod vlastnou značkou Zuzalo Pethome. Hoci pôvodný nápad bol dotiahnuť zaujímavé značky zo zahraničia, priestor rozhodne nechávame aj lokálnym výrobcom. Napríklad v našej bezobalovej sekcii v obchode nájdete len samé zdravé pamlsky pre psíkov vyrobené na Slovensku a v Česku.

Členstvo v podnikateľskom Inkubátore

Návrat na Slovensko v septembri 2020 nám umožnil zapojiť sa aj do programu Inkubátora NPC pre začínajúcich podnikateľov. Nebola to naša prvá skúsenosť so Slovak Business Agency, ktorá celý projekt zastrešuje - už počas leta sme využili možnosť konzultácií s odborníkom v oblasti online marketingu, čo malo priamy pozitívny dopad na naše online predaje.

Ako fyzickí členovia podnikateľského Inkubátora sme od januára 2021 dostali možnosť chodievať doň vždy, keď sa potrebujeme nerušene sústrediť na naše idey. Vďaka Inkubátoru môžeme zároveň tieto nápady, a samozrejme, dôležité ukazovatele výkonu spoločnosti a rôzne iné podnikateľské výzvy riešiť priamo s odborníkmi v odbore. Počas prvého roka členstva máme aj vlastného mentora, skúseného podnikateľa, ktorý do našich rozhodovacích procesov prináša nadhľad a dlhoročné skúsenosti. Akýkoľvek problém aktuálne riešime, je skvelé, že sa s ním môžeme obrátiť na šikovný tím z Inkubátora, ktorý spraví všetko pre to, aby nám pomohol. Vďaka Inkubátoru sme dostali prístup ku konzultáciám s odborníkmi, ktoré by sme v takej veľkej miere sami nemohli dovoliť.

„Pokiaľ váhate, či sa do Inkubátora prihlásiť, Zuzalo vám to odporúča všetkými desiatimi prstami aj štyrmi labkami.“

Ostatné zaujímavé články o členoch Inkubátora NPC nájdeš TU. Pozor, čas na prihlásenie sa pomaly končí. Ak sa chceš dozvedieť viac o jednotlivých výzvach, klikni SEM.