Inkubátor NPC: Dôležitý partner pri podnikaní

Už od roku 2014 bratia Martin a Tomáš Ludwigovci spoločne pracovali na množstve projektov, prevažne na mobilných aplikáciách. Pravidelne boli súčasťou menších tímov či startupov, takže sa museli naučiť byť multifunkční a sledovať všetko, čo sa v tíme deje. Toto prostredie im podľa Tomášových slov dalo okrem skúseností aj správny mindset a odvahu začať podnikať. A tak v roku 2020 založili svoje UX/UI štúdio jabono, s ktorým sa stali členmi nášho podnikateľského Inkubátora.


MARTIN a TOMÁŠ LUDWIGOVCI

  • členovia Inkubátora NPC a zakladatelia UX/UI štúdia jabono.sk
  • Martin je kreatívec a dizajnér, ktorý svojou víziou dokáže “nakaziť” aj ľudí okolo seba. S technickým vzdelaním sa niekoľko rokov venoval programovaniu, až kým si naplno uvedomil, že patrí do sveta dizajnu. Má rád hudbu, knihy, prírodu, šport a všetko, čo je svojím spôsobom umelecké a jedinečné.
  • Tomáš zastáva vo firme úlohu projektového manažéra a biznis analytika. Počas projektov konzultuje s klientami funkčné požiadavky, logiku navrhovaných systémov a biznis procesy. Zaoberá sa aj konzultantskou činnosťou pre nasadenie Apple zariadení na školách a vo firmách.

„V NPC sme získali prístup k moderným priestorom, kde sa môžeme stretávať aj pracovať. Boli sme roky zvyknutí na prácu z domu, ale mať možnosť zmeniť prostredie je skvelý benefit.“


CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE?

KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA DO KONCA APRÍLA

Zákazníci zistia, či produktu rozumejú (a či produkt rozumie im)

V jabono navrhujeme digitálne riešenia (softvér, mobilné a webové aplikácie), ktoré hlboko vnímajú používateľov a vychádzajú z ich potrieb a zvyklostí.

Dizajnujeme celkový zážitok (tzv. user experience), ktorým používateľ prechádza. Či už ide o pravidelné investovanie do kryptomien, jednorazový nákup lístkov do divadla alebo dohodnutie prehliadky u zubára. Riešenia prototypujeme a testujeme so skutočnými používateľmi. Zákazníci totiž rýchlo zistia, či produktu rozumejú ale rovnako aj to, či produkt rozumie im alebo s ním musia “zápasiť”. Nespokojných, nevypočutých či frustrovaných zákazníkov by nemala riskovať žiadna spoločnosť.

Pri hľadaní riešení kombinujeme analytické a kreatívne myslenie. K našim riešeniam dotvárame aj vizuálny dizajn. Inklinujeme k čistým a moderným vizuálom.

NPC ako náš dôležitý partner

Slovak Business Agency a jej projekt Národného podnikateľského centra sme evidovali už od samotného vzniku. Ešte ako freelanceri sme tu absolvovali viacero prednášok a workshopov na rôzne podnikateľské a odborné témy. Práve v období lockdownov nás zaujal Inkubátor NPC. Rozhodli sme sa prihlásiť naň. Na naše prekvapenie sa nám podarilo vo výberovom konaní uspieť.

„Rastieme a učíme sa s každým novým pohľadom, s každou novou skúsenosťou.“

V NPC sme získali prístup k moderným priestorom, kde sa môžeme stretávať aj pracovať. Boli sme roky zvyknutí na prácu z domu, ale mať možnosť zmeniť prostredie je skvelý benefit. Najviac si ceníme možnosť poskytnutého mentoringu formou osobných stretnutí s odborníkmi z rôznych oblastí. Rastieme a učíme sa s každým novým pohľadom, s každou novou skúsenosťou, ktorú nám títo ľudia sprostredkujú. Vďaka NPC sme spoznali veľa inšpiratívnych ľudí a inšpiratívnych príbehov.

Koncom minulého roka sme získali prehľad o stave a smerovaní svetového dizajnu na dizajnovej konferencii Design Matters v Kodani. Bola to veľká skúsenosť a sme radi, že vďaka SBA sme sa mohli zúčastniť danej konferencie.


O svojom podnikaní a členstve v Inkubátore sme sa zhovárali aj s ďalšími jeho členmi TU

Inkubátor opäť otvára svoje brány novým projektom. Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM, ak na virtuálne členstvo, klikni SEM.