Inkubátor NPC: Ako vďaka kreatíve a dizajnu nakopnúť predaj

Marketing, reklama, propagácia. Slovíčka, ktoré každý pozná, avšak málokto naozaj vie, koľko práce sa za nimi skrýva a aký veľký je ich význam pre podnikanie. Kreatívne štúdio Barney, ktoré je už rok súčasťou nášho podnikateľského inkubátora, sa doň prihlásilo preto, aby jeho zakladatelia SIMONA a DENNIS trochu bližšie spoznali začínajúcich slovenských podnikateľov. Aby zistili aké sú ich najväčšie problémy, čo im chýba a aká je vlastne budúcnosť podnikateľského prostredia na Slovensku.


SIMONA BABIAROVÁ a DENNIS FINO

  • členovia Inkubátora NPC, zakladatelia kreatívneho štúdia Barney a spoluzakladajúci autori iniciatívy #ZaočkujemSa
  • Simona je pokojná v každej situácii, dokáže skvele zorganizovať prácu tímu a je vášnivou športovkyňou
  • Dennis je od narodenia prirodzeným spojením kreatívca a business developera a ako správny pôžitkár si vždy rád vychutná dobrú knihu

„Myslím si, že každému, kto potrebuje na začiatku „nakopnúť“, môže inkubátor značne uľahčiť rozbeh podnikania. Ak aj nie ste začínajúci podnikateľ, odborníci vám pomôžu pozrieť sa na veci z iných uhlov, a to je naozaj na nezaplatenie.“


CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

Náročný začiatok priniesol veľa „školy“

Barneyho sme založili začiatkom roku 2018, pričom vznikol organicky z potreby uspokojiť stále viac a viac klientov. Ja, ako spoluzakladateľ, som do štúdia od začiatku priniesol 6-ročné skúsenosti s marketingom a kreatívou, a to z pozície freelance copywritera a ideamakera. Svoje sily som spojil so Simonou Babiarovou, spoluzakladateľkou, ktorá sa zase skvele orientovala v oblasti projektového manažmentu a account managementu.

Vzhľadom na to, že nie sme dizajnéri, logickým krokom bolo založiť značku, teda vlastné kreatívne štúdio, a prijať prvých kolegov, primárne dizajnérov. Celé to pre nás bola obrovská škola, pretože začínať v segmente reklamy je v takej silnej konkurencii naozaj mimoriadne náročné. Vedeli sme, že prinášame niečo nové, iný pohľad na kreativitu a reklamu, len sme sa museli naučiť to ukázať tým, ktorí potrebovali pomôcť práve v tejto oblasti. Napokon sa nám podarilo vyrásť na 15-členný tím.

Ako jedna z prvých agentúr sme presadzovali trvalý home office pre tých, ktorí si ho vyžadujú. Fungovali sme s ľuďmi, ktorí boli hoci aj na druhom konci Slovenska. Ak si vyberiete tých správnych členov tímu, na ktorých sa dá spoľahnúť, vie to celé fungovať naozaj odkiaľkoľvek. Aktuálne zväčša fungujeme v tíme pokope.

V Barney sa na každý biznis pozeráme ako na náš vlastný

Kreatívne štúdio Barney sme od začiatku pripravovali aj na to, aby sa stal dvorným dodávateľom kreatívy, dizajnu a komunikácie aj pre naše ostatné projekty, čo sa dnes konečne plní. Preto sa na každý jeden biznis, či je to produkt alebo služba, pozeráme ako na náš vlastný. Vieme, aké náročné je peniaze zarobiť, a aké ľahké je ich minúť na neefektívny marketing. Preto navrhujeme riešenia, ktoré sú funkčné, ale nemusia byť za každú cenu okázalé.

Inkubátor bol pre nás novou podnikateľskou výzvou

Vďaka programu Startup sharks, ktorý realizuje Slovak Business Agency, sme vycestovali na podujatie organizované v kanadskom Toronte. Bola to skvelá príležitosť a skúsenosť a aj vďaka tomuto sme sa začali ešte viac zaujímať o služby, ktoré agentúra ponúka podnikateľom na Slovensku. Pri googlení sme narazili na projekt Národného podnikateľského centra. Prihlásili sme sa, zaslali svoje pitch video a vybrali nás.

Naše očakávania od podnikateľského inkubátora boli a stále sú veľké. Na začiatku sme chceli pevne uchopiť strategické myslenie a plánovanie, postupne prehodnocovať všetky možné riziká, lepšie realizovať prípravu a koncepčné podnikateľské myslenie. Nie len behať a hasiť, čo horí. Chceme totiž vybudovať silnú a stabilnú značku, ktorá sa stane lovebrandom v kreatívnom svete a bude prinášať na trh fungujúce digitálne zážitky a platformy, nadčasové brandingy a výrazné úspešné kampane. A tým aj množstvo spokojných klientov.

„Vo firme plánujeme zachovať vždy príjemnú atmosféru, neopierať sa o ego, nebyť arogantní a s pokorou robiť prvotriednu a reprezentatívnu (nielen) prácu na našom trhu v segmente digitálnych zážitkov, platforiem a dizajnu ako takého.“

Inkubátor NPC nám tak na mesačnej báze prináša možnosť konzultovať našu robotu s nami vybranými mentormi a konzultantmi z oblasti marketingu a psychológie, ktorá zohráva pri komunikácii a nastavovaní kampaní kľúčovú rolu. Myslím si, že každému, kto potrebuje na začiatku „nakopnúť“, môže inkubátor značne uľahčiť rozbeh podnikania. Ak aj nie ste začínajúci podnikateľ, odborníci vám pomôžu pozrieť sa na veci z iných uhlov, a to je naozaj na nezaplatenie.

Ak sa chceš viac inšpirovať, prečítaj si ďalšie rozhovory TU.

Inkubátor je tu aj pre teba a tvoje podnikanie. Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM. Pre prihlásenie sa na virtuálne členstvo klikni SEM.