Dlhodobé poradenstvo pomôže firmám napredovať i vyriešiť problémy (recenzie II)

Až 226 firiem z celého Slovenska bude v najbližších mesiacoch v rámci Dlhodobého individuálneho poradenstva čerpať bezplatnú podporu od Slovak Business Agency. Uspeli vo výzve, ktorú sme otvorili v čase vrcholiacej koronakrízy.

Úspešní žiadatelia získali 80 hodín bezplatných konzultácií s mentorom, expertom na niektorú z tém: marketing, financovanie, právo a legislatíva, manažment, export a internacionalizácia, alternatívne formy podnikania... Takáto dlhodobá odborná pomoc môže našim klientom vyriešiť aj problémy, ktoré sa do ich podnikania nahrnuli v dôsledku koronakrízy a môže im pomôcť napredovať.

Prečítaj si aj: Aj počas koronakrízy sme podporili stovky podnikateľov

Lukáš Červeňan, COO, kupujemjazdenku.sk: V rámci dlhodobého individuálneho poradenstva sme riešili hlavne oblasť marketingu a právneho poradenstva – predovšetkým súlad s GDPR. Od mentorov som sa veľa naučil a hlavne efektívnym spôsobom. Takéto poradenstvo by som si pokojne zopakoval, pretože konzultácie vnímam ako veľký prínos. Nielen pre rozvoj firmy, ale aj mojich zručností. A to je veľká devíza do budúcnosti. Veľkým plusom je možnosť ušiť konzultácie na mieru  a pre potreby mojej firmy.

Peter Kremnický, TICHELMANN SK s.r.o.: „O možnosti čerpať takúto službu som sa dozvedel z Facebooku. Potrebovali sme práve vyriešiť situáciu okolo GDPR a podporiť marketing na sociálnych sieťach. Dostal som čo som potreboval, a službu by som určite odporučil aj ďalším. V budúcnosti by som sa ešte chcel zaujímať o ďalšie poradenstvo, workshopy s témami ako sú podpora predaja, alebo marketing.“

Peter Mészáros, 3lobit o.z.: O službách SBA sme sa dozvedeli z webu. Potrebovali sme vyriešiť problematiku online komunikácie s dôrazom na sociálne siete. Výsledkom konzultácií s mentorom je zavedený jednotný spôsob online komunikácie s našimi klientami prostredníctvom newslettera, webu a sociálnych sietí, vizuál firmy, tomu zodpovedajúci dizajn manuál a podkladové materiály, ktoré nám umožňujú profesionálnu komunikáciu smerom k našim zákazníkom. Službu by som odporučil pre jej flexibilitu a dostatočný časový rozsah na čerpanie. Nebolo nutné sa vtesnať do úzkych časových rámcov, konzultácie si bolo možné rozložiť v čase, čo nám vyhovovalo.

Andrej Jamrich, FixDistribution: Dostali sme odporúčanie od známeho. A bolo to dobre, pretože takéto individuálne konzultácie s profesionálom pomôžu každej firme. Naše stretnutia s odborníkom boli veľmi vecné, profesionálne, jeho prístup bol vynikajúci. Riešili sme promo našej firmy a značiek, ktoré distribuujeme, tiež brand awareness (poznateľnosť v cieľovej skupine). Otvorilo mi to obzory a začali sme sa venovať oblasti, ktorú sme doteraz opomínali. Riešili sme iba ako zvýšiť aktuálne predaje ale nepozerali sme sa na to z dlhodobej perspektívy. Na základe sedení sme sa začali venovať budovaniu značiek a zvyšovaniu povedomia o nich.

Mačugová Mária, SEGES: V minulosti sme už DIP využili v rámci inej spoločnosti. Je to vynikajúca možnosť ako sa posúvať vpred. Teraz sme riešili marketing, financovanie, export a internacionalizáciu. S mentorom sme si zadefinovali predajnú stratégiu pre firmu, ako preniknúť na niektorý zo západných trhov, aby sme vedeli stratégiu ďalej a ako expandovať na ďalšie trhy. Zadefinovali sme si a vytvorili efektívnu kampaň. Ak chcete posunúť svoj biznis k vyšším otáčkam, ale neviete presne ako, resp. si nie ste istý svojím smerovaním, toto je ideálna cesta.  

Prečítajte si aj: Dlhodobé poradenstvo pomôže firmám napredovať i vyriešiť problémy (recenzie I)