BEZOBALIS: Spotrebuj len potrebné

Obaja sú vyštudovaní marketéri, ale korporát nebol to pravé orechové, kde by chceli pracovať. A tak sa dali na podnikanie, otvorili si Bezobalový obchod & zero waste eshop. Tam pretavili svoj životný štýl. Martina Novotová a Martin Gajdoš, ktorý nám odpovedal na niekoľko otázok.

Ako ste sa o službách Národného podnikateľského centra dozvedeli?

O službách NPC vieme od začiatku našej podnikateľskej činnosti. Dostali sme referencie, a cez sociálne siete sme dostávali rôzne informácie o seminároch a podujatiach, na ktorých sme sa začali zúčastňovať. Tie nám najmä v začiatkoch pomohli trochu sa zorientovať a nastaviť si priority.

Prečo ste si následne vybrali práve službu Krátkodobé individuálne poradenstvo – 10 hodín konzultácií s odborníkom?

Úplne prvý krát sme využili službu KIP preto, lebo sme sa v rámci networkingu na seminári NPC zoznámili s lektorom. Vzájomne sme si sadli a vedel nám pomôcť v oblasti sociálnych sietí, pomohol nám naštartovať komunikáciu a zefektívniť našu prácu s nimi.

IMG_ (1).JPG

Aké témy ste riešili v rámci našich služieb?

Na začiatku to boli práve sociálne siete Facebook a Instagram. Neskôr, nakoľko sme boli so službami NPC spokojní, tak v rámci dlhodobého poradenstva – 80 hodín konzultácií – sme sa venovali stratégii, dizajnu a funkčnosti webu.

Aká bola celková vaša spokojnosť? Kam ste sa vďaka spolupráci s našimi odborníkmi posunuli?  

Služba nám pomohla dostať sa k odborníkom, ktorých by sme si v začiatkoch podnikania nemohli dovoliť. Umožnilo nám to naštartovať niektoré procesy hneď v úvode, a veľmi efektívne. Konzultanti nám okrem iného odovzdali aj know-how, ktoré sme mohli zužitkovať aj neskôr v podnikaní. Celkovo to vnímam ako skvelú príležitosť, ktorú by bola škoda nevyužiť, ak niekto s podnikaním práve začína.

IMG_ (4).JPG

Bezobalový obchod s e-shopom BEZOBALiS je jeden z prvých bezobalových obchodov na Slovensku. V rámci svojich procesov implementuje zásady obehového hospodárstva, pod jednou strechou predáva potraviny na váhu, eko drogériu, prírodnú a lokálnu kozmetiku a všetko, čo ekologická dománosť potrebuje. Okrem tejto činnosti sa však pod značkou BEZOBALiS venujeme aj osvete a prednáškam o ekológií, zero-waste, klimatických zmenách a udržateľnosti pre súkromné firmy, školy a verejnosť.

Foto: Bezobalis