Inšpirujte sa inováciami v oblasti služieb - prečítajte si katalóg dobrých príkladov

Viac ako 30 spoločností zo strednej Európy našlo spôsob, ako sa odlíšiť od konkurencie a posilniť vzťah so zákazníkom. Vďaka projektu THINGS+ inovovali svoje produktové portfólio, ktoré rozšírili o doplnkové služby.

Napriek rozsiahlym investíciám a rozvoju inovačných technológií sa priemyselné odvetvia v strednej Európe koncentrujú najmä na výrobu. Projekt THINGS+ pomáha výrobným spoločnostiam inovovať a vylepšovať ich produktové portfólio o doplnkové služby. Tie prinášajú zákazníkom pridanú hodnotu, vďaka čomu môžu firmy získať aj lepšie postavenie na trhu.

Partneri projektu THINGS+ vyvinuli metodológiu na zavádzanie inovácií vo výrobných podnikoch v oblasti služieb, ktorú otestovalo viac ako 30 spoločností zo strednej Európy. Pomocou skupinových alebo individuálnych workshopov s odborníkmi prišli zástupcovia spoločností s nápadmi, ktoré inovujú ich biznis modely bez potreby vysokých vstupných investícií.

Zapojené spoločnosti pokrývajú rôzne výrobné sektory ako vodné hospodárstvo, strojárenstvo a moderné technológie, robotika, nábytkárstvo, potravinárstvo, obalový priemysel, IT a telekomunikačné riešenia, ale aj výroba matracov, nožov, automatických garážových brán, a pod.

Viacero spoločností sa rozhodlo ísť tou najambicióznejšou cestou, namiesto priameho predaja svojich výrobkov poskytujú ich prenájom. Zákazník sa tak stáva iba používateľom zariadenia a predajca poskytovateľom služieb. Iným príkladom môže byť vytvorenie platformy, ktorá ponúka zákazníkovi customizáciu produktu aj s vyhotovením cenovej ponuky alebo séria videí s návodom ako zachádzať s použitým výrobkom.

V našom e-katalógu si môžete prečítať príbehy 32 zahraničných firiem, ktoré vďaka projektu THINGS+ úspešne vyvinuli servitizačné koncepty postavené na doplnkových službách.