Vynašli sa, a ostali EKO aj v čase krízy

Na členov nášho Inkubátora NPC môžeme byť oprávnene hrdí. Vo firme sobi.eco prakticky okamžite po vypuknutí koronakrízy roztočili ich spolupracovníci svoje šijacie stroje a pustili sa do výroby ochranných rúšok.

Na členov nášho Inkubátora NPC môžeme byť oprávnene hrdí. Vždy prinášajú dobré, často inovatívne nápady a práve u nás ich môžu rozvíjať. Tak ako sa to podarilo Tomášovi Horváthovi spolu so sestrou Alenou a kamarátom Martinom Malinom. Spoločne vytvorili značku sobi.eco, ktorá priniesla na trh užitočné eko výrobky. Zo sivej textilnej zmesi použitého oblečenia a prvkov použitých plastových fliaš vyrábajú napríklad obaly na notebooky, dokumenty, fľaše a tašky. Navyše, do výroby zapájajú aj zdravotne a sociálne znevýhodnených v špecializovanej dielni.

A nestratili sa ani v týchto dňoch, keď každý uvažuje o tom, čo bude s jeho biznisom o pár týždňov. Prakticky okamžite po vypuknutí koronakrízy roztočili ich spolupracovníci svoje šijacie stroje a pustili sa do výroby ochranných rúšok.

90676835_3917761581582353_2454391677280845824_o.jpg

„Každé rúško je ručne šité z iných zbytkových látok. Toto rúško má dve vrstvy s možnosťou vloženia tretej vrstvy, ktorú je možné meniť podľa potreby. Môžete si vybrať z 2 veľkostí, jedna pre dospelých a druhá pre deti.“

Všetko o firme sobi.eco, ktorá využíva služby pre podnikateľov Slovak Business Agency sa dočítate aj v našom časopise inBiznis TU.

Aktuálne, úplne čerstvé číslo časopisu inBiznis na tému „Návrat k tradíciám“ nájdete TU.

Foto: sobi.eco