1_b.png

Laser a tvorba šperkovnice

22_8--Laser-a-tvorba-šperkovnice-CP_KE-(FB-cover).jpg

 

Na workshope vám ukážeme praktické využitie technológie vyrezávania a gravírovania pomocou lasera. Pod vedením lektora vytvoríte krabičku s priehradkami, vhodnú ako šperkovnicu, alebo organizér z drevených dielov. Na záver, môžete výrobok dozdobiť ručným vypaľovaním do dreva.

ČO SA DOZVIETE

  • Vytvorenie grafiky pomocou Fusion 360
  • Vhodný výber materiálu na vyrezávanie
  • Ako nastaviť laser na vyrezávanie alebo gravírovanie
  • Rôzne spôsoby spájania drevených dielov do jedného celku
  • Ako dotvoriť design a upraviť vnútro krabičky

NEZABUDNITE SI PRIPRAVIŤ

  • notebook s myškou
  • 3D modelovací softvér Fusion 360 v hobby verzií
  • kreativitu a dobrú náladu

 

AKO BUDE PREBIEHAŤ WORKSHOP

Prejdeme krok po kroku základy vytvorenia grafiky v programe Fusion 360. V úvode pripravíme preglejky na vyrezávanie a gravírovanie laserom. Zvolíme spôsob ich spájania do finálneho výrobku. Pripravíme na to vhodný spojovací materiál a pracovné pomôcky. Po dotvorení krabičky ukážeme možnosti úpravy dreva pomocou spájkovačky.

 

ČO JE LASER A NA ČO SA VYUŽÍVA

Laser je gravírovacie/rezacie zariadenie, kde laserový lúč je dovedený na miesto aplikácie pomocou systému zrkadiel a šošovkou navádzaných posuvom v dvoch osiach. Celý systém je presne navádzaný pomocou vektorov (presných čiar) pri rezaní materiálu a pomocou dát rastrového obrázku alebo vektormi pri gravírovaní zvoleného materiálu. CO2 laserom je možné gravírovať a rezať materiály ako drevo, korok, preglejky, akrylátové dosky, sklo, kartón, kožu alebo gumu.

 

KTO JE VÁŠ LEKTOR 

Patrik Mlynár – zameriava sa na vývoj elektrických zariadení, vytváranie vlastných schém, plošných spojov, 3D modelovaniu, 3D tlači a tvorbe dizajnu produktov. Momentálne pracuje ako odborný technický asistent pre Creative Point v Košiciach.

Adriána Sabová – venuje sa prevažne vizualizáciám a modelovaniu v programe Blender. Svoje zručnosti nadobudla aj počas Summer Game Devu - letnej školy venujúcej sa tvorbe počítačových hier, kde zastávala pozíciu 3D grafika. Momentálne pracuje ako odborný technický asistent pre projekte Creative Point Košice.

KEDY

22.8.2023

16:30 - 19:30 hod

KDE

V priestoroch tvorivej dielne Creative Point

SBA / NPC Košice

EcoPoint Office Center 2

Magnezitárska 2/B

040 13 Košice

2.poschodie

 

Ukončenie registrácie: 18.8.2023 do 24:00, alebo do naplnenia kapacít.

MAX. POČET ÚČASTNÍKOV JE LIMITOVANÝ!

Účasť je bezplatná.

 

Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade veľkého počtu záujemcov o podujatie, môžeme uprednostniť nových žiadateľov, ktorí doposiaľ nemali možnosť čerpať ponúkanú bezplatnú službu. V takomto prípade, vás o tom budeme individuálne informovať.

 

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez email

creativepoint_ke@npc.sk

Tešíme sa na Vás!


Workshopy, ako pravidelná forma skupinového poradenstva „Technické utorky“ sa organizuje v rámci Národného projektu NPC v regiónoch, Podaktivity 1.3 Creative point. Kód projektu ITMS2014+: 313031I870.

PODMIENKY:

Účastník musí byť:

fyzická osoba – nepodnikateľ s trvalým pobytom na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska, okrem Bratislavského samosprávneho kraja. Výnimku tvoria študenti s trvalým pobytom na území BSK, ktorí sa preukážu platným potvrdením o dennom štúdiu na niektorej z univerzít (vysokých škôl), stredných škôl, sídliacich a pôsobiacich na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov alebo cudzí štátni príslušníci, ktorí sa preukážu potvrdením/záznamom o prechodnom pobyte na území Slovenska (okrem BSK).

právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky

- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;

- má sídlo v jednom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja;

- v momente podania žiadosti o účasť v Creative Pointe podniká menej ako 3 roky od dátumu registrácie, napr. do Obchodného registra SR, Živnostenského registra SR, respektíve iného samostatného registra, ktorý oprávňuje na podnikanie;

- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania;

Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti).

Pre podnikateľov sú pripravené viaceré služby aj v rámci podaktivít 1.5 Stážový program, 1.6 Inkubačný program a 1.7 a 2.1 Rastový program. Po registrácii v systéme Národného podnikateľského centra sa podnikateľ bude môcť na ne prihlasovať podľa vlastného výberu počas celého trvania projektu v období 2017 – 2023. Ponuky a výzvy sú zverejňované na web stránkach www.npc.sk a www.sbagency.sk.Podujatia nájdete na: www.npc.sk v sekcii Služby/Workshopy a semináre.

Prihlasovanie na podujatie je už ukončené