Pod vedením skúseného lektora z oblasti tvorby a editovania videí sa naučíte pracovať so softvérom DaVinci Resolve. Osvojíte si užitočné pravidlá a poskytnuté rady pre efektívnejšiu prácu pri postprodukcii. Povieme si, aký majú význam farby a ich význam pri zlepšovaní vzhľadu videa, aj ako dosiahnuť správny Color grading pre určitý typ videa. Oboznámime sa s pojmom LUT (Look Up Tables), ukážeme si, kde tento nástroj nájdeme, aj to ako ho správne používať. Predstavíme si rozdiely medzi platenými a neplatenými LUT-mi. Povieme si, ako môžeme vylepšiť rôzne atribúty videa, aj sa spoločne naučíme používať funkcie ako Scopes, Histogram, Contrast, Pivot alebo Parade.
ČO JE TO DAVINCI RESOLVE?
DaVinci Resolve je jeden z najznámejších programov na strih, editovanie a farbenie videí. Videoeditor je vhodný aj pre začiatočníkov, nakoľko ponúka okrem nenáročného a hlavne logického používateľského rozhrania taktiež jednoduchú pracovnú lištu, rozdelenú do niekoľko stránok. Nájdete tu import médií, strih, editovanie videa, až po efekty a export. Ak ste profesionálni tvorcovia, určite vás tento editor zaujme nespočetným množstvom funkcií a možností.
KTO JE VÁŠ LEKTOR?
Petr Turoň pôvodne vyštudoval právo, ale celý život pracuje ako manažér v oblasti filmu a fotografie. Lektorovaniu sa venuje od roku 2016, kedy absolvoval kurz Asociácie lektorov a kariérnych poradcov Slovenska. Venuje sa tvorbe odborných vzdelávacích workshopov na tému fotenie, filmovanie, marketing filmárskych a foto aktivít, ale aj soft skills kurzov. Získal 2. cenu na celoštátnej filmovej súťaži Cineama v kategórii Dokument za film Tajomná Horná Orava.
KEDY?
Workshop sa uskutoční v utorok 14. septembra 2021 v čase od 16:30 do 20:30 hod.
KDE?
Online – Microsoft Teams
NEZABUDNITE SI PRIPRAVIŤ:
- vlastný notebook s myškou,
- nainštalovaný program DaVinci Resolve 17 alebo jeho trial verziu,
- odporúčame pracovať na 2 monitoroch/zariadeniach,
- kreativitu a dobrú náladu
PRIHLÁSENIE NA WORKSHOP:
Podujatie sa organizuje cez Microsoft Teams. Prihlasovaciu linku na MS Teams so všetkými potrebnými informáciami vám pošleme po registrácii a dodaní podpísaných dokumentov najneskôr v deň podujatia.
Žiadateľ má možnosť vybrať si z dvoch alternatív doručenia dokumentov a podpisovania originálov:
Návod na inštaláciu čítačky OP pre KEP
Bližšie informácie dostanete v potvrdzujúcom e-mali po registrácii spolu s dokumentami na podpis.
MAX. POČET ÚČASTNÍKOV WORKSHOPU JE LIMITOVANÝ!
Účasť je bezplatná.
Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade veľkého počtu záujemcov o podujatie, môžeme uprednostniť nových žiadateľov, ktorí doposiaľ nemali možnosť čerpať ponúkanú bezplatnú službu. V takomto prípade, vás o tom budeme individuálne informovať.
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez email creativepoint@npc.sk
Tešíme sa na Vás!
Workshopy, ako pravidelná forma skupinového poradenstva „Technické utorky“, sa organizujú v rámci Národného projektu NPC II – BA kraj / Kód projektu ITMS2014+ 313041I861.
PODMIENKY:
Účastník musí byť fyzická osoba – nepodnikateľ s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji.
*Výnimku spomedzi fyzických osôb – nepodnikateľov tvoria cudzí štátni príslušníci, ktorí sa preukážu potvrdením / záznamom o prechodnom pobyte na území Bratislavského samosprávneho kraja alebo študenti s trvalým bydliskom mimo územia BSK, ktorí sa preukážu platným potvrdením o dennom štúdiu na niektorej z univerzít / vysokých škôl / stredných škôl sídliacich a pôsobiacich na území Bratislavského samosprávneho kraja.
ALEBO
Účastník musí byť podnikateľ
- právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky;
- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;
- má sídlo v Bratislavskom samosprávnom kraji;
- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania; Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti).
Prečo iba Bratislavský kraj?
Technické utorky sa realizujú v rámci Národného projektu NPC II – BA kraj, Hlavná aktivita č. 1 - Národné Podnikateľské Centrum v BSK, a to v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (pôvodne Operačný program Výskum a inovácie), Prioritná os 12: Rozvoj konkurencieschopných MSP v Bratislavskom kraji, spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja, v rámci podaktivity 1.6 Creative Point.