1_b.png

Ako byť zero waste v biznise – NETWORKING

28_10 Ako byť zero waste v biznise – NETWORKING_AP+RP(FB cover).jpg

 

Chystáte sa podnikať alebo už podnikáte a nie je vám ľahostajná ekológia? Chceli by ste recyklovať, riešiť ekodizajn, nevytvárať žiaden odpad (zero waste)? Zistite aké podmienky sú v tomto smere na Slovensku. Naše lektorky vám vysvetlia ako naštartovali svoj zero waste biznis, aké boli ich začiatky a chyby pri rozbiehaní ekologického podnikania.

ČO SA DOZVIETE?

  • rady a tipy ako začať podnikať v súlade so zero waste
  • prečo je dôležité podnikať bez odpadu
  • ako sa dá recyklovať a renovovať v biznise

VAŠE LEKTORKY BUDÚ

Denisa Rášová – projektová manažérka SBA, ktorá sa venuje téme obehovej ekonomiky. V rámci SBA pôsobí na viacerých medzinárodných projektoch, ktoré sa snažia o popularizáciu obehového podnikania medzi MSP na Slovensku. Nedávno sa stala koordinátorkou vzniku platformy pre obehovú ekonomiku - Circular Slovakia, ktorej cieľom je reagovať na potreby podnikateľskej obce v ich prechode na obehový biznis model.

Alena Horváthová – spoluzakladateľka občianskeho združenia sobi, ktorého cieľom je podporovať ľudí v ťažších životných podmienkach, vzdelávať mladých a chrániť životné prostredie. Produkty sú vyrobené z recyklovaného textilu a recyklovaných plastov znevýhodnenými ľuďmi na Slovensku. Cieľom sobi.eco je robiť osvetu a podnecovať k ohľaduplnému správaniu sa voči planéte a ľuďom.

Martina Matejíčková – je zakladateľka značky Kakaw Co+, ktorá má za cieľ prispievať k zlepšeniu kvality života farmárov, ich rodín, ako aj komunít žijúcich v Latinskej Amerike. Vybrali si na to veľmi sympatický a chutný spôsob, legendárne kakao. Ich partnermi sú sociálne spoločnosti alebo sociálne podniky. Proaktívny hľadač riešení s pozitívnym prístupom.

Martina Mareková Kuipers – je majiteľkou značky Bartinki, ktorá neplánovane vznikla v roku 2011. Bartinki predstavuje slow fashion značku produkujúca unikátne kúsky alebo limitované edície z vintage alebo nechcených materiálov. Upcycling (vyrobiť nové zo starého) vošlo do jej života, keď zistila, že má viac ako 300kg oblečenia, topánok a doplnkov. V rámci detoxu si dala ročnú výzvu nič nenakupovať, ktorú zvládla.

Martina Horváthová - je zakladateľkou kozmetickej značky two cosmetics, ktorá vyrába produkty z poctivej ručne vyrábanej prírodnej kozmetiky. Jej produkty sú vhodné hlavne pre ľudí, ktorí nechcú kŕmiť svoju pokožku chémiou. Ich kozmetika je ručne robená a 100% prírodná, vhodná aj pre vegánov, ktorá prináša do našich životov lahodne voňavé, skvelo vyzerajúce ale predovšetkým zdravé produkty pre našu pokožku.

Ivana Krištofíková – spoluzakladateľka značky nosha, ktorá vyrába školské aktovky a batohy bez kúska plastu. Noshe sú vyrobené lokálne, z prírodných materiálov. Sú ergonomické a rozložiteľné prirodzenými procesmi, napríklad vo vermikompostéroch.

KEDY?

28.10.2019, 13:00 - 16:00 hod.

KDE?

Slovak Business Agency
Národné podnikateľské centrum
Coworking NPC
Karadžičova 2 - Twin City Blok A

811 09 Bratislava

Registrujte sa cez Žiadosť o účasť na podujatí, viď nižšie.

Ukončenie registrácie: 28.10.2019 do 10:00

KONTAKTY: rp@npc.sk

Účasť je bezplatná. Počet miest je limitovaný

Podrobnejšie informácie nájdete v Implementačnom manuáli TU


Networking, ako jedna z foriem informačných a popularizačných aktivít, sa organizuje v rámci podaktivity 1.5 Rastový program, Národného projektu NPC II – BA kraj. Kód projektu ITMS2014+ 313041I861

PODMIENKY:

Účastník musí byť podnikateľ:

  • právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky
  • spĺňa definíciu malého a stredného podniku
  • má sídlo v Bratislavskom samosprávnom kraji
  • je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania

Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti)

Prečo iba Bratislavský kraj?

Tento networking sa realizuje v rámci Národného projektu NPC II – BA kraj, Hlavná aktivita č. 1 - Národné Podnikateľské Centrum v BSK, a to v rámci Operačného programu Výskum a inovácie, Prioritná os 4: Rozvoj konkurencieschopných MSP v Bratislavskom kraji, spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja, v rámci podaktivity 1.5 Rastový program.

Pre podnikateľov sú pripravené viaceré služby aj v rámci podaktivít 1.3 Stážový program a 1.4 Inkubačný program. Po registrácii v systéme Národného podnikateľského centra sa podnikateľ bude môcť na ne prihlasovať podľa vlastného výberu počas celého trvania projektu v období 2017 – 2023. Ponuky a výzvy sú zverejňované na web stránke www.npc.sk

Prihlasovanie na podujatie je už ukončené