Získali sme cennú pomoc tam, kde „nie sme doma“

"Keďže sa špecializujeme na vývoj technológií a inovácie, v oblasti marketingu a komunikácie nie sme doma. Preto sme pomoc NPC v tomto smere veľmi ocenili," povedal Martin Mrava, konateľ AuTech s.r.o.

Ako začala vaša spolupráca s Národným podnikateľským centrom?

O službách NPC sme sa dozvedeli od konzultantky, s ktorou sme spolupracovali v minulosti. Keďže sme práve rozbiehali nový, veľký projekt, potrebovali sme pomôcť s marketingom.  

Ktorú službu ste využili?   

Čerpali sme dlhodobé aj krátkodobé poradenstvo v oblasti marketingu a komunikácie. Keďže my sa špecializujeme na vývoj technológií a inovácie, v tejto oblasti nie sme doma a potrebovali sme pomôcť.

Ako ste boli spokojní?  

V podstate sme vďaka tomuto projektu získali nového člena tímu, ktorý nám pomáha s nastavením komunikácie s verejnosťou. Takýto interný zamestnanec by firmu stál nemalé finančné prostriedky, je potrebný, no my sme museli celú energiu a zdroje venovať vývoju inovácií. Výborne to do seba zapadlo – získali sme cennú pomoc tam, kde „nie sme doma“ a zároveň sme sa mohli naplno venovať tomu, čo nás baví.  

91623698_225104125563313_5231495467627446272_n.png

Aký mala koronakríza dopad na vaše podnikanie, čo vám dala a vzala?

Tým, že sa venujeme vývoju inteligentných nabíjacích staníc pre elektromobily, v podstate nám vzala (zatiaľ) rok napredovania. Celý rozvoj elektromobility sa utlmil, ľudia musia riešiť celkom prozaickejšie veci než nákup auta. Potenciálna štátna podpora sa z inovácií presunula na boj s koronakrízou, takže to celé vlastne utlmilo dobre rozbehnutý štart. Na druhej strane sme počas tohto obdobia získali certifikát Európskej komisie pre najinovatívnejšie projekty v Európe Seal of Excellence, takže sa nám aspoň potvrdilo, že náš projekt stojí za všetko úsilie.

Aké podnikateľské skúsenosti si z tohto roka odnesiete?

Tento rok bol pre nás absolútne určujúci. Nevyplýva to však z koronakrízy, ale z povahy štádia, v ktorom sa náš projekt nachádza. Vývoj, prototypy, dizajn, programovanie... veríme, že sme na prahu vstupu na svetový trh.

www.agevolt.com


O spoločnosti: Predstavujeme vám revolučnú novinku v oblasti nabíjania elektrických vozidiel. Slovenský nabíjací systém AgeVolt ponúka komplexné riešenie, ktoré ocenia predovšetkým majitelia budov s parkoviskami. Tí v súvislosti s narastajúcim trendom elektromobility často zápasia s navyšovaním rezervovanej kapacity alebo s pokutami za jej prekročenie, ale aj s preťažením elektrickej siete.

AgeVolt ponúka AC nabíjanie elektromobilov s plynulým riadením výkonu 0 – 22 kW. Systém vhodný pre všetky typy budov od rodinných domov cez nákupné centrá až po hotely riadi centrálna jednotka, ktorá dokáže ovládať desiatky nabíjačiek na jednom mieste. Monitoruje spotrebu budovy a optimalizuje aktuálny výkon nabíjania podľa rôznych parametrov a vďaka tomu nie je nutné zriaďovať samostatnú elektrickú prípojku.