V inkubátore som našla ten správny „drive“

Ľubomíra Honíšková do inkubátora vstupovala len s víziou produktu - personalizovanej knihy pre deti a veľkou chuťou pretaviť svoj sen na skutočnosť. Po polroku pôsobenia v inkubátore sa jej podarilo produkt dokončiť a spustiť predaj.

Do akej miery k tomuto rýchlemu posunu vpred prispelo tvoje členstvo?

Môj projekt osobných kníh pre detičky Príbehovo by bez inkubátora asi vznikol, ale trvalo by nám to určite dlhšie. Mentori, konzultanti, odborní asistenti ale aj členovia inkubátora ma podporovali, nehovorili o tom, či to vôbec má zmysel, ale len o spôsoboch, akým projekt rozbehnúť. To mi dodalo potrebnú odvahu, našla som ten správny „drive“ a pustila som sa do projektu po hlave so všetkým, čo k tomu patrí.

Boli rady mentorky cenné, pomohli ti vyhnúť sa niektorým nesprávnym momentom či krokom vedľa?

Samozrejme, každé podnikanie v sebe nesie momenty, ktoré sú tak trochu „krokom vedľa“. Bez nich by sa človek neposunul a nič sa nenaučil. Preto si myslím, že moja mentorka ma necháva robiť si veci po svojom, ale zároveň mi ukazuje svoje skúsenosti a momenty, v ktorých sa popálila ona sama. Ja si z nich potom beriem ponaučenie a posudzujem svoje kroky aj na základe jej skúseností. Je to však veľmi úspešná, silná, láskavá a vnímavá podnikateľka, športovkyňa a mama, ktorá je pre mňa neskutočným zdrojom inšpirácie a v každom kroku mi niekde v hlave bliká kontrolka „čo by na to asi povedala“.

Čo plánujete s tvojou mentorkou na najbližšie obdobie?

Plánujeme toho veľa a sme len na začiatku. V novom roku nás čaká rozrastanie knižnej rodiny Príbehovo o ďalšiu novú knihu pre deti, chceli by sme rozšíriť e-shop o nové doplnkové produkty a výhľadovo celý projekt zastrešiť pod vlastné vydavateľstvo. Držte nám preto palce, je pred nami ešte dlhá cesta.

Aké iné služby SBA okrem inkubátora využívaš?

Keďže chcem projekt detských kníh Príbehovo posúvať každým dňom o krok dopredu, chodievam v rámci SBA pravidelne aj na školenia o marketingu, cenotvorbe, starostlivosti o e-shop a podobne. V minulom roku som využila výzvu zúčastniť sa zahraničného podujatia v Česku a z presláveného Marketing festivalu som si odniesla neskutočné množstvo inšpirácie a nových poznatkov. Dúfam, že sa mi tam pod hlavičkou SBA podarí dostať aj tento rok.

Čo by si odkázala tým, čo uvažujú nad podaním prihlášky ale stále váhajú, či to má význam?

Možno len to, aby už ďalej neváhali. Každý podnikateľ, ktorý zakladá biznis sám, sa totiž potrebuje stretávať s podobne nastavenými ľuďmi, inšpirovať sa, rozoberať svoje podnikanie, plánovať a posúvať sa neustále vpred so svojimi zákazníkmi aj v rámci samotného trhu. Inkubátor je miesto, kde k tomu má priestor a kde je možné takmer všetko, stačí na sebe a svojich produktoch či službách len zapracovať. Pripravenému šťastie praje a toto je skvelá šanca na prípravu a odštartovanie realizácie svojich snov.

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO VO VIRTUÁLNOM INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA HNEĎ  


 

Pozrite si tiež:

Rozhovor s ďalšou členkou virtuálneho inkubátora NPC - Dianou Dobrescu.