Spoznajte príbehy podnikateľov, ktorí dokázali, že aj na Slovensku vznikajú svetové nápady

Rozprávali sme sa s majiteľmi či zakladateľmi úspešných startupov tak, aby ďalším, začínajúcim podnikateľom pomohli prekonať obavu z vlastného zlyhania a urobiť ten najdôležitejší krok v biznise - začať. Na ich ceste ich viac či menej sprevádzala aj Slovak Business Agency.

Zriadiť a rozbehnúť úspešný startup je snom mnohých z nás. Ako získať investíciu, pomoc s tvorbou biznis plánu, marketingom, predajom aj expanziou do zahraničia? Možností je viacero. Jednou z nich je obrátiť sa na Slovak Business Agency (SBA).

Predtým, ako sa však človek rozhodne ísť do vlastného podnikania, potrebuje inšpiráciu, motiváciu a pomoc od tých, ktorým sa podarilo nielen založiť firmu a získať prvú investíciu, ale aj začať s predajom svojho produktu a presadiť sa aj v zahraničí.

Vybrali sme pre vás 15 ukážkových podnikateľských príbehov, ktorých cesta sa v niektorom bode pretla aj s aktivitami SBA.

Všetky ukazujú, ako sa dá podnikať aj na Slovensku a zo Slovenska v silno konkurenčných, aj úplne nových oblastiach - od informačných technológií, cez odpadové hospodárstvo, umelú inteligenciu, priemysel, marketing...

Stiahnite si brožúrku v PDF formáte TU, alebo kliknutím na fotografiu.

foto brozurka.png