Klimaticky odolnejšie mestá - bratislavská konferencia nastolí základné otázky

Asociácia pre zelené strechy a zelenú infraštruktúru a Slovak Business Agency vás pozývajú na medzinárodnú konferenciu - Klimaticky odolnejšie mestá.

Dátum: 26. - 28. september 2023
Miesto: Park Inn by Radisson Danube Bratislava, Slovensko
Registrácia a lístky: Klimaticky odolnejšie mestá
Témy: klimatické zmeny, R&D, manažment dažďovej vody, zelené strechy,  zelené steny, financovanie modro-zelenej infraštruktúry

Konferencia je určená: architektom, projektantom, zástupcom samosprávy a štátnej správy, stavebným firmám, developerom, správcom bytových fondov, akademikom, pedagógom, študentom a nadšencom vodozádržných a adaptačných opatrení.

Top rečníci:

  • prof. Dr. Ing. Manfred Koehler, prezident World Green Infrastructure Network, Nemecko,
  • Marta Weber-Siwirska, Wroclaw University of Environmental and Life Science, Poľsko
  • prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD, výkonná raditeľka Technického a skúšobného ústavu stavebného
  • Mgr. Jozef Pecho, klimatológ, Slovenský hydrometeorologický ústav
  • Ing. Marek Sokáč, PhD., predseda Vedeckej Rady Ústavu hydrológie, SAV
  • RNDr. Timotej Brenkus, SAŽP, riaditeľ sekcie environmentalistiky
  • Ing. arch. Ondrej Horváth, vedúci odboru územného rozvoja a koncepcií, mesto Trnava

a mnoho ďalších..

Program:

26.9.2023 (utorok)
8:00 Registrácia
9:00 - 18:00 Prezentácie a vyhlásenie víťazov "Zelená strecha roku 2023"
18:00 Večerný raut a networking
27.9.2023 (streda)
9:00 - 17:00 Prezentácie 
28.9.2023 (štvrtok)
Exkurzia po zaujímavých zelených strechách

Spolu zažijeme 24 odborných prednášok a budete mať možnosť porozprávať sa s účastníkmi konferencie na večernom networkingu. Prepájanie je dôležité, pretože spájaním dokážeme urobiť pre naše mestá a nasledujúce generácie viac. 

Zelené strechy, zelené fasády a ostatné zelenomodré opatrenia majú veľa benefitov, ktoré nám pomáhajú adaptovať naše mestá na zmenené klimatické podmienky. Každoročne zažívame extrémne sucho, horúčavy, či prívalové dažde. Vegetačné strechy pomáhajú ochladzovať tepelné ostrovy v mestách, zadržujú dažďovú vodu, aby neodtekala do kanalizácie, zvyšujú biodiverzitu, či vytvárajú nové pobytové priestory v administratívnych alebo obchodných centrách. Taktiež sa výborne kombinujú s fotovoltikou a zlepšujú jej účinnosť.

Aby zelené strechy dlhodobo fungovali a plnili svoju funkciu, je potrebné, aby boli inštalované správnym spôsobom. Preto Asociácia pre zelené strechy vydala Štandardy pre navrhovanie, realizáciu a údržbu vegetačných striech.

Konferencia bude simultánne tlmočená (SJ/AJ - AJ/SJ).
V cene lístka je zahrnuté občerstvenie počas dňa, obed a večerný raut

Kontakt: SBA, Katarína Jelenáková, jelenakova@sbagency.sk + 421 948 495 159


Enterprise Europe Network (EEN) pomáha podnikom inovovať a rásť v medzinárodnom meradle. Ide o najväčšiu svetovú sieť podpory pre malé a stredné podniky s medzinárodnými ambíciami. Sieť je aktívna viac ako v 60 krajinách. Združuje odborníkov z členských organizácií, ktoré sú známe svojou odbornosťou v oblasti podpory podnikania.

Získajte prístup do najväčšej európskej databázy obchodných príležitostí. Pomôžeme vám nadviazať nové medzinárodné partnerstvá. Databáza ponúka niekoľko tisíc obchodných a technologických profilov. Pre viac info klikni tu: een.sk

male logo.jpg