Inkubátor NPC: Unikátny program pre začínajúcich podnikateľov

Do programu Inkubátor NPC sa prihlásila na odporúčanie a so svojou vtedy novovzniknutou firmou ZIK. Venuje sa výrobe dámskych šiat, ktoré vníma na slovenskom trhu ako nedostatkové.

Ak momentálne riešiš ako ďalej vo svojom podnikaní a nevieš načo sa najskôr zamerať, či ako správne optimalizovať a najviac ušetriť, Národné podnikateľské centrum (NPC) je tu pre teba. Nepoľavili sme vo svojich aktivitách ani teraz. Kvalifikovaní pracovníci sú pripravení zodpovedať všetky otázky, ktoré trápia podnikateľov. Do pozornosti ti dávame špeciálne podnikateľský inkubátor, ktorý má k dispozícii ešte pár voľných miest vo svojich kancelárskych priestoroch v Twin city. Skvelou alternatívou je však aj jeho virtuálne členstvo. Čo hovorí na Inkubátor NPC MARIANA JEŽÍKOVÁ, ktorá doňho sama skvelo zapadla? Prajeme príjemné čítanie.

MARIANA JEŽÍKOVÁ

  • členka Inkubátora NPC s vlastnou módnou značkou ZIK
  • podnikateľka s vášňou pre slow fashion
  • pôvodným povolaním daňový expert, finančný a projektový manažér

„Inkubátor pre mňa neznamená len fyzický priestor, kde si môžem pripojiť počítač a nerušene pracovať. Je to aj miesto, kde som si našla nových kolegov.“

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

Do programu Inkubátor NPC som sa prihlásila na odporučenie so svojou vtedy novovzniknutou firmou ZIK. Venujeme sa výrobe dámskych šiat, ktoré vnímam na slovenskom trhu ako nedostatkové. Dámske šaty sú v minimalistickom štýle, zlučiteľné s biznisovým prostredím, avšak nie sú klasicky biznisovo formálne. Všetky naše modely sú vyrobené v krajčírskej dielni na Slovensku, pričom dbáme na ich originalitu, udržateľnosť, zachovanie princípov slow fashion, vzťah k prírode, nezneužívanie lacnej pracovnej sily a v neposlednom rade na kvalitu materiálov a tak aj výsledných produktov. Šaty nie sú a nikdy ani nebudú šité vo veľkokapacitných výrobných fabrikách, pretože si chceme zachovať rodinný typ podnikania.

K samotnému podnikaniu som sa dostala až v štyridsiatke. Dlhé roky predtým som pracovala vo veľkej nadnárodnej audítorskej spoločnosti. Jedného dňa som však prišla do štádia, kedy ma práca prestala napĺňať a dávať mi zmysel. Po dlhom uvažovaní vo mne dozrela myšlienka začať podnikať a ísť cestou mojej celoživotnej vášne – módy. A tak som založila módnu značku ZIK. Za jeden rok existencie som získala stále zákazníčky, ktorých nadšenie ma posúva vpred a značka sa postupne šíri ďalej.

Veľmi ma potešilo, že môj projekt bol vybraný do Inkubátora. Členstvo v ňom mi prináša benefity, aké by som si ako začínajúca podnikateľka svojpomocne mohla dovoliť len veľmi ťažko. Je to unikátny program, cez ktorý štát pomáha začínajúcim podnikateľom jednak formou poskytnutia priestoru na prácu a rozvoj podnikania, ale taktiež formou poskytovania rôznych služieb, vzdelávania a poradenstva. Získala som lukratívne kancelárske priestory s kompletným vybavením v centre mesta. Môžem tam vykonávať celú svoju administratívnu činnosť a realizovať všetky pracovné stretnutia. Inkubátor pre mňa neznamená len fyzický priestor, kde si môžem pripojiť počítač a nerušene pracovať. Je to aj miesto, kde som si našla nových kolegov. Všetci sme začínajúci podnikatelia a napriek tomu, že každý z nás podniká v inej brandži, vzájomné rozhovory a zdieľanie biznisových skúseností sú pre mňa veľmi prínosné. Mnoho cenných skúseností čerpám aj od mojej mentorky, Evy Štefankovej, ktorá mi veľmi pomáha v mojom osobnostnom rozvoji. Zároveň ako žena podnikateľka, ktorá si už mojou fázou podnikania sama prešla, je mojím primárnym biznis konzultantom a radí mi, ako stále napredovať v biznise a zdolávať všetky prekážky, ktoré prichádzajú.

Stále je na čom pracovať a program Inkubátora je skvelým prostriedkom na to. Vďaka nemu totiž spolupracujem s viacerými úžasnými odborníkmi, ktorí mi pomáhajú tvoriť značku ZIK a rozvíjať moje podnikanie.

Ďalšie rozhovory s členmi inkubátora nájdete na našej stránke. O celom Inkubátore NPC zistíš viac ak klikneš na fyzické členstvo TU a virtuálne členstvo  TU.  Pozor, prihlasovanie končí 30.4. 2020.