Biznis špeciál: Rodinné firmy, ktoré uspeli. Inšpirujte sa!

Na jeseň sa Slovak Business Agency stala partnerom projektu Biznis špeciál, v rámci ktorého vzniklo päť unikátnych rozhovorov s úspešnými podnikateľmi. Čo ich priviedlo k úspechu a aké boli ich začiatky? Toto sú ich zaujímavé príbehy.

Zútulňuje bývanie po celom svete

Slavomíra Kollárova (na hlavnej snímke) je spolumajiteľkou firmy Inspio. Vyše pätnásť rokov vyrába jedinečné ekologické a personalizované dekorácie, ktoré zdobia domácnosti už v 26 krajinách sveta. Najviac si zakladá na kvalite produktov a rýchlej dodávke zákazníkovi. Slavomíra začala svoj biznis na materskej dovolenke, kedy prišla s nápadom maľovať na steny. Neskôr začala vyrábať predlohy na maľovanie, aby proces urýchlila. Čo nasledovalo ďalej a ako sa firme z východného Slovenska podarilo preraziť, zistíte TU.

Najnovšie technológie v optike 

Pôsobí v Považskej Bystrici už viac ako päť rokov. Reč je o rodinnej Optike Fontána, ktorá si vďaka svojmu odbornému personálu a najnovším technológiám získala klientelu po celom Slovensku. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že sa zameriava na najnovšie digitálne metódy, či už v online alebo offline podobe. Vysoká kvalita vyšetrenia a komplexnosť poskytovaných služieb je samozrejmosťou. Viac sa dozviete v rozhovore s majiteľom optiky Michalom Krasňanským TU.

1.jpg

O sile liečivej arónie

Vedeli ste, že bobule z kríka arónie sú veľmi liečivé? Rudolf Lukačka, zakladateľ aróniovej farmy z obce Horné Hámre, ktorá sa nachádza na strednom Slovensku, prezradil, čím si ho arónia získala. Predovšetkým ide o jej liečivé účinky ukryté v šťave, ktoré sú blahodarné pre celý organizmus. Veľkú rolu zohráva aj pestovanie arónie, pretože nevyžaduje špeciálnu pôdu. Pán Lukačka v rozhovore prezradil, aké ma s farmou plány do budúcna. Jeho príbeh si môžete pozrieť TU.

2_00000.jpg

Udávajú trendy v realitnom biznise

Počuli ste o realitnej agentúre MGM reality? V ďalšom rozhovore jej podnikateľskú cestu priblížil generálny riaditeľ Mário Glos. Spoločnosť sídliaca v Žiline určuje trendy a vytvára budúcnosť realitného biznisu. Ako uviedol generálny riaditeľ, koronakríza ich prinútila premýšľať o väčšej digitalizácii realitného biznisu. Napríklad sa začali robiť online prehliadky, čím sa ušetril čas s cestovaním na dané miesto. Viac o oblastiach, v ktorých firma pôsobí a mnoho iných zaujímavosti sa dozviete TU.

1_00000.jpg

Kvalitný produkt zákazník napokon ocení

Posledného rozhovoru v relácii Biznis špeciál sa zúčastnil Andrej Lehota - konateľ firmy Profirol. Spoločnosť, ktorá predáva a montuje tieniace systémy (žalúzie, pergoly, plachty, atď.) po celom Slovenku, založili bratia Lehotovci v roku 2008 v Žiline. Hneď na začiatku museli čeliť viacerým problémom, ktoré ich v konečnom dôsledku len posilnili, pretože stavili na kvalitný produkt, ktorý zákazníci oceňujú. Celý inšpiratívny rozhovor o prekonaní kríz a nových technológiách si môžete pozrieť TU.

1_00000.jpg

Ďalšie úspešné podnikateľské príbehy

Ak si chcete pozrieť viac z rozhovorov z relácie Bisnis špeciál, máme pre vás pripravených pár ďalších tipov.

  • Napríklad rozhovor s Bystríkom Pripkom, ktorý rozpráva o úspešnom rodinnom podniku Kamenárstvo Pripko.
  • Zodpovedný prístupe v kachliarskom remesle firmy Filux design, predstavil jej konateľ Ladislav Filus.
  • Či korona kríza postihla spoločnosť Dynastic, ktorá vyhľadáva predkov a zostavuje rodokmene pre klientov, povie v rozhovore konateľ Róbert Mészáros.
  • Kde niekto vidí problém, iný nájde riešenie. Tak je to aj v prípade riaditeľa firmy Spanner, Patrika Lišajníka, ktorý poňal krízu ako príležitosť a začal vyrábať špeciálne dezinfekčné brány.
  • Všetky informácie o zavádzaní Smart Cites na Slovensku ale aj v zahraničí zodpovie v rozhovore, konateľ spoločnosti Makers, Peter Vereš.

Príbehy úspešných podnikateľov ste si mohli pozrieť aj vďaka podpore Slovak Business Agency.

Foto: reprofoto Youtube