Generačná výmena v praxi: Na čo nezabudnúť pri transfere majetku

Prepísať vlastníctvo rodinnej firmy môže vyzerať ako jednoduchý úkon, no forma, akou sa zakladatelia rozhodnú rodinnú firmu odovzdať, ovplyvní nielen ich deti, ale aj ďalšie generácie potomkov.

Ako zabezpečiť, aby sa majetok s pribúdajúcim počtom detí a vnúčat nedelil, či aby rozvody a dedičské konania neohrozovali fungovanie firmy? Prečo niektoré rodiny zakladajú rodinné holdingy, iné využívajú zverenecké fondy či rodinné nadácie a ďalšie robia oboje? Kedy je vhodné dať firmu ohodnotiť znalcovi, či na čo pri medzigeneračnom prechode pamätať?

Na množstvo praktických otázok však neexistujú priamočiare odpovede. Touto publikáciou však vďaka skúseným expertom, ktorí pomáhajú slovenským firmám s realizáciou medzigeneračného transferu, prinášame praktické príklady, upozorňujeme na možné riziká, ale ukazujeme aj možnosti ako riešiť situácie, na ktoré slovenská legislatíva doposiaľ nemá adekvátne inštitúty a nástroje.  

V Slovak Business Agency a v Združení podnikateľov Slovenska veríme, že v publikácii nájdete podnety, ktoré vám pomôžu predísť chybám, ktoré zbytočne predražia a skomplikujú odovzdanie vlastníctva rodinnej firmy.


Zaujímavé informácie od odborníkov, aj o rodinnom podnikaní, si vypočujte na Podcast Slovak Business Agency


Všetky kapitoly nájdete aj vo videoverzii TU


PO KLIKNUTÍ NA OBRÁZOK SI MÔŽETE PUBLIKÁCIU STIAHNUŤ
1.png

STIAHNITE SI AJ ĎALŠIE PUBLIKÁCIE

Nástupníctvo v rodinných firmách – ako začať

Generačná výmena v praxi: Ako úspešne odovzdať riadenie rodinnej firmy