Príklady dobrej praxe a medzinárodné workshopy pokračujú v digitálnom priestore

S doznievajúcimi následkami pandémie COVID-19 a naďalej platnými cestovnými obmedzeniami sa stále viac workshopov, seminárov a konferencií presúva do digitálneho prostredia. Tak to bolo aj v prípade dvoch medzinárodných podujatí, prepojených s projektom INNO INDUSTRY, ktoré sa uskutočnili virtuálne na konci júna.

Prvý workshop bol zameraný na dialóg o klastrových politikách a RIS3 stratégiách, organizovaný v rámci projektu Danube S3 Cluster, na ktorom dostal priestor na prezentáciu aj projekt INNO INDUSTRY. Cieľom prezentácie bolo ukázať, ako môže medzinárodný projekt programu Interreg Europe pomôcť národným klastrovým politikám. „Okrem krátkej prezentácie samotného projektu a doterajších výsledkov som chcel vyzdvihnúť najmä úspešnú spoluprácu a dialóg s viacerými kľúčovými hráčmi vo verejnom a súkromnom sektore, ktorá nielen značne zefektívňuje realizáciu projektu, ale tiež pomáha rozvíjať spoluprácu v oblasti klastrovej podpory. Veľmi prínosné sú tiež zdieľané príklady dobrej praxe, ktoré môžu prispieť k správnemu nastaveniu podpory klastrov a digitalizácie v budúcom programovacom období.“ povedal Miroslav Poláček, projektový manažér INNO INDUSTRY zo Slovak Business Agency.

na web 2.png

Zdieľanie príkladov dobrej praxe bolo hlavnou náplňou druhého online workshopu, ktorý sa uskutočnil v rámci projektu INNO INDUSTRY 23. júna. Medzi štyrmi prezentovanými príkladmi dostal priestor aj národný projekt Sektorovo riadenými inováciami k efektívnemu trhu práce v SR (ďalej „NP SRI“), ktorý prezentoval koordinátor projektu Jakub Žabka zo spoločnosti TREXIMA Bratislava. Cieľom projektu je vytvorenie systému opatrení pre zlepšenie adaptability zamestnancov na nové požiadavky trhu práce a presnejšia identifikácia potreby zručností kvalifikovanej pracovnej sily v rámci dopytu malých, stredných a veľkých zamestnávateľov, prostredníctvom webovej platformy národnej sústavy povolaní. NP SRI je jedným z troch slovenských príkladov dobrej praxe, označených zahraničnými partnermi ako najzaujímavejšie pre prenos skúseností – spolu s klastrovými pracovnými skupinami Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry a platformou/klastrom pre priemysel 4.0 – Industry4UM.

1.png

Viac informácii o projekte a prehľad o všetkých príkladoch dobrej praxe získate na webovej stránke: www.interregeurope.eu/innoindustry.

Projekt INNO INDUSTRY je realizovaný v rámci programu Interreg Europe s podporou Európskej únie prostredníctvom Európskeho fondu regionálneho rozvoja.