1_b.png

Význam farieb v postprodukcii videa

Cover.png

 

Na tomto workshope si osvojíte užitočné pravidlá a rady pre efektívnejšiu prácu pri postprodukcii videa. Povieme si, aký majú význam farby a ich dôležitosť pri zlepšovaní vzhľadu videa. Určitá farebná kombinácia môže u jedného vyvolať pocity radosti, nadšenia, zatiaľ čo na druhého nemusí pôsobiť priaznivo, dokonca ho môže nechať chladným. Preto sa naučíme ako dosiahnuť správny Color grading pre konkrétny typ videa. Oboznámime sa s pojmom LUT (Look Up Tables), ukážeme si, kde tento nástroj nájdeme, aj to ako ho správne používať. Predstavíme si rozdiely medzi platenými a neplatenými LUT-mi. Povieme si, ako môžeme vylepšiť rôzne atribúty videa, aj sa spoločne naučíme používať funkcie ako Scopes, Histogram, Contrast, Pivot alebo Parade.

ČO JE TO DAVINCI RESOLVE?

DaVinci Resolve je jeden z najznámejších programov na strih, editovanie a farbenie videí. Videoeditor je vhodný aj pre začiatočníkov, nakoľko ponúka okrem nenáročného a hlavne logického používateľského rozhrania taktiež jednoduchú pracovnú lištu, rozdelenú do niekoľko stránok. Nájdete tu import médií, strih, editovanie videa, až po efekty a export. Ak ste profesionálni tvorcovia, určite vás tento editor zaujme nespočetným množstvom funkcií a možností.

KTO JE VÁŠ LEKTOR?

Petr Turoň pôvodne vyštudoval právo, ale celý život pracuje ako manažér v oblasti filmu a fotografie. Lektorovaniu sa venuje od roku 2016, kedy absolvoval kurz Asociácie lektorov a kariérnych poradcov Slovenska. Venuje sa tvorbe odborných vzdelávacích workshopov na tému fotenie, filmovanie, marketing filmárskych a foto aktivít, ale aj soft skills kurzov. Získal 2. cenu na celoštátnej filmovej súťaži Cineama v kategórii Dokument za film Tajomná Horná Orava.

KEDY?

Workshop sa uskutoční vo štvrtok 20. januára 2022 v čase od 16:30 do 20:30 hod.

KDE?

Online – Microsoft Teams

NEZABUDNITE SI PRIPRAVIŤ:

  • vlastný notebook s myškou,
  • nainštalovaný program DaVinci Resolve 17 alebo jeho trial verziu,
  • odporúčame pracovať na 2 monitoroch,
  • kreativitu a dobrú náladu :)

PRIHLÁSENIE NA WORKSHOP:
Podujatie sa organizuje cez Microsoft Teams. Prihlasovaciu linku na MS Teams so všetkými potrebnými informáciami vám pošleme po registrácii a dodaní podpísaných dokumentov najneskôr v deň podujatia.

Žiadateľ má možnosť vybrať si z dvoch alternatív doručenia dokumentov a podpisovania originálov:

  • listinné originály podpísané fyzicky (modrým perom): v tomto prípade je potrebné ich doručiť do SBA v Bratislave osobne alebo poslať poštou: Slovak Business Agency, Twin City, Karadžičova 2/A, 811 09 Bratislava.
  • elektronické originály podpísané kvalifikovaným (zaručeným) elektronickým podpisom (KEP) (do piatich pracovných dní od prihlásenia): ak sú súbory väčšie ako 4 MB, skomprimujte ich pred podpisom napr. prostredníctvom programu pdf24 a odošlite na email creativepoint@npc.sk

Návod na inštaláciu čítačky OP pre KEP

Návod na používanie KEP

Bližšie informácie dostanete v potvrdzujúcom e-mali po registrácii spolu s dokumentami na podpis.

MAX. POČET ÚČASTNÍKOV WORKSHOPU JE LIMITOVANÝ!

Účasť je bezplatná.

Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade veľkého počtu záujemcov o podujatie, môžeme uprednostniť nových žiadateľov, ktorí doposiaľ nemali možnosť čerpať ponúkanú bezplatnú službu. V takomto prípade, vás o tom budeme individuálne informovať.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez email

creativepoint@npc.sk

Tešíme sa na Vás!


Workshopy, ako pravidelná forma skupinového poradenstva „Technické utorky“, sa organizujú v rámci Národného projektu NPC II – BA kraj / Kód projektu ITMS2014+ 313041I861.

PODMIENKY:

Účastník musí byť fyzická osoba – nepodnikateľ s trvalým pobytom v Bratislavskom kraji.

*Výnimku spomedzi fyzických osôb – nepodnikateľov tvoria cudzí štátni príslušníci, ktorí sa preukážu potvrdením / záznamom o prechodnom pobyte na území Bratislavského samosprávneho kraja alebo študenti s trvalým bydliskom mimo územia BSK, ktorí sa preukážu platným potvrdením o dennom štúdiu na niektorej z univerzít / vysokých škôl / stredných škôl sídliacich a pôsobiacich na území Bratislavského samosprávneho kraja.

ALEBO

Účastník musí byť podnikateľ

- právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky;

- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;

- má sídlo v Bratislavskom samosprávnom kraji;

- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania; Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti).

Prečo iba Bratislavský kraj?

Technické utorky sa realizujú v rámci Národného projektu NPC II – BA kraj, Hlavná aktivita č. 1 - Národné Podnikateľské Centrum v BSK, a to v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (pôvodne Operačný program Výskum a inovácie), Prioritná os 12: Rozvoj konkurencieschopných MSP v Bratislavskom kraji, spolufinancovaného Európskym fondom regionálneho rozvoja, v rámci podaktivity 1.6 Creative Point.

Prihlasovanie na podujatie je už ukončené