1_b.png

Technické aspekty fotografie

6.4.-Technické-aspekty-fotografie_cover.jpg

 

Na praktickom workshope  si  pod vedením skúseného lektora vyskúšate manuálne nastaviť digitálny fotoaparát alebo fotoaparát v mobilnom telefóne.

ČO SA DOZVIETE

  • ako nastaviť základné technické parametre: ISO, čas, clona, vyváženie bielej
  • ako si správne vybrať objektív a ako ho používať
  • ako spolu súvisí hĺbka ostrosti a použitá clona
  • ako na fotografiu vplýva svetlo
  • ďalšie praktické tipy pri fotení a rozbory fotografií účastníkov
     

NEZABUDNITE SI PRIPRAVIŤ

  • fotoaparát alebo mobilný telefón
  • 4-5 vlastných fotografií
  • kreativitu a dobrú náladu
     

KTO JE VÁŠ LEKTOR

Petr Turoň pôvodne vyštudoval právo, ale pracuje ako manažér v oblasti filmu a fotografie. Lektorovaniu sa venuje od roku 2016, kedy absolvoval kurz Asociácie lektorov a kariérnych poradcov Slovenska. Venuje sa tvorbe odborných vzdelávacích workshopov na tému fotenie, filmovanie, marketing filmárskych a foto aktivít, ale aj soft skills kurzov. Získal 2. cenu na celoštátnej filmovej súťaži Cineama v kategórii Dokument za film Tajomná Horná Orava.

AKO BUDE PREBIEHAŤ WORKSHOP?
Na začiatku si vyskúšate manuálne nastavenie fotoaparátu (ISO, čas, clona, vyváženie bielej). Následne sa dozviete, aký objektív použiť, oboznámite sa s tým, ako spolu súvisí hĺbka ostrosti a použitá clona. Krátko si vysvetlíme za akých podmienok je vhodné použiť umelé svetlo ale tiež mnohé ďalšie tipy pri fotení produktovej fotografie v pre váš e-shop alebo pre vytvorenie propagačných materiálov. Nakoniec sa môžete tešiť aj na profesionálny rozbor Vašich fotografií a užitočnú spätnú väzbu.

KEDY

20.4.2022

17:00 - 20:00 hod.

KDE

Online – MS Teams

PRIHLÁSENIE:
Podujatie sa organizuje cez Microsoft Teams. Prihlasovaciu linku na MS Teams so všetkými potrebnými informáciami vám pošleme po registrácii a dodaní podpísaných dokumentov najneskôr v deň podujatia.

Žiadateľ má možnosť vybrať si z dvoch alternatív doručenia dokumentov a podpisovania originálov:

  1. listinné originály podpísané fyzicky (modrým perom) najneskôr deň pred podujatím:
  • poštou na adresu (1.trieda, NEdoporučene): Slovak Business Agency, PO BOX E 17, 04001 Košice
  • osobne na adresu: Slovak Business Agency, Krivá 21, 04001 Košice. Otváracie hodiny nájdete tu.
  1. elektronické originály podpísané kvalifikovaným (zaručeným) elektronickým podpisom (KEP): ak sú súbory väčšie ako 4 MB, skomprimujte ich pred podpisom napr. prostredníctvom programu pdf24 a odošlite na email creativepoint_ke@npc.sk
     

Návod na inštaláciu čítačky OP pre KEP

Návod na používanie KEP

Bližšie informácie dostanete v potvrdzujúcom e-mali po registrácii spolu s dokumentami na podpis.

 

PRAVIDLÁ PRIHLASOVANIA:

Ak máte záujem iba o teoretickú časť, prihlasujte sa na: „Základné nastavenia fotoaparátu“Ak absolvujete „Základné nastavenia fotoaparátu“, môžete sa prihlásiť aj na praktickú časť: „Technické aspekty fotografie“ . Absolvovať samostatne iba praktickú časť nie je možné.  Na obe podujatia nadväzuje fotografický workshop zameraný na editovanie fotografií: „Základné úpravy fotografie v GIMP-e“

Ukončenie registrácie:
13.4.2022 do 24:00, alebo do naplnenia kapacít.

MAX. POČET ÚČASTNÍKOV WORKSHOPU JE LIMITOVANÝ!

Účasť je bezplatná.

Dovoľujeme si vás upozorniť, že v prípade veľkého počtu záujemcov o podujatie, môžeme uprednostniť nových žiadateľov, ktorí doposiaľ nemali možnosť čerpať ponúkanú bezplatnú službu. V takomto prípade, vás o tom budeme individuálne informovať.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte cez email

creativepoint_ke@npc.sk

Tešíme sa na Vás!


 Workshopy, ako pravidelná forma skupinového poradenstva „Technické utorky“, “, sa organizuje v rámci Národného projektu NPC v regiónoch, Podaktivity 1.3 Creative point. Kód projektu ITMS2014+: 313031I870.

PODMIENKY:

Účastník musí byť:

fyzická osoba – nepodnikateľ s trvalým pobytom na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska, okrem Bratislavského samosprávneho kraja. Výnimku tvoria študenti s trvalým pobytom na území BSK, ktorí sa preukážu platným potvrdením o dennom štúdiu na niektorej z univerzít (vysokých škôl), stredných škôl, sídliacich a pôsobiacich na území v niektorom zo 7 samosprávnych krajov alebo cudzí štátni príslušníci, ktorí sa preukážu potvrdením/záznamom o prechodnom pobyte na území Slovenska (okrem BSK).

právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je podnikateľom v zmysle ustanovenia § 2 ods. 2 písm. a), b), c) zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník v znení neskorších predpisov, založenou a existujúcou podľa práva Slovenskej republiky

- spĺňa definíciu malého a stredného podniku;

- má sídlo v jednom zo 7 samosprávnych krajov Slovenska s výnimkou Bratislavského samosprávneho kraja;

- v momente podania žiadosti o účasť v Creative Pointe podniká menej ako 3 roky od dátumu registrácie, napr. do Obchodného registra SR, Živnostenského registra SR, respektíve iného samostatného registra, ktorý oprávňuje na podnikanie;

- je podnikom podľa článku 107 ods. 1 Zmluvy o fungovaní EÚ, pričom podnikom v zmysle uvedeného je každý subjekt vykonávajúci hospodársku činnosť bez ohľadu na svoje právne postavenie a spôsob financovania;

Za jeden podnikateľský subjekt môžu byť prihlásené a zúčastniť sa podujatia až tri osoby, ktorých mená sa uvedú v prihláške (žiadosti).

Pre podnikateľov sú pripravené viaceré služby aj v rámci podaktivít 1.5 Stážový program, 1.6 Inkubačný program a 1.7 a 2.1 Rastový program. Po registrácii v systéme Národného podnikateľského centra sa podnikateľ bude môcť na ne prihlasovať podľa vlastného výberu počas celého trvania projektu v období 2017 – 2023. Ponuky a výzvy sú zverejňované na web stránkach www.npc.sk a www.sbagency.sk.

Podujatia nájdete na: www.npc.sk v sekcii Služby/Workshopy a semináre.

Prihlasovanie na podujatie je už ukončené