V Creative Pointe zhmotnia vaše nápady

 

V portfóliu bezplatných služieb Národného podnikateľského centra regióny nájdete aj obľúbený Creative Point. V rámci projektu sprístupníme tvorivé dielne v Košiciach a Žiline, ktorých zámerom je inšpirovať k podnikaniu a podporovať inovatívne projekty.


Už čoskoro budú môcť klienti z celého Slovenska, rozvíjať svoje technické zručnosti a kreatívne myslenie. Pracovať na svojom projekte, zúčastňovať sa handmade workshopov a softvérových kurzov sa môžu začínajúci podnikatelia do 3 rokov, nepodnikatelia či študenti.

V Žiline aj v Košiciach

Zatiaľ čo v Bratislave tvorivá dielňa už niekoľko rokov úspešne funguje, v Žiline a Košiciach priestory čoskoro otvoríme. S otvorením tvorivých dielní v regiónoch však prinášame aj novú službu – Odborné individuálne poradenstvo. Záujemcovia sa budú môcť prihlásiť  prostredníctvom zverejnenej výzvy a po schválení žiadosti budú môcť pracovať na vybraných technických zariadeniach v trvaní do 25 hodín.

Kreatívci tak získajú prístup k technológiam ako 3D tlačiarne, skener a vynil cutter bezplatne. Dielňa prinesie priestor pre tých, ktorí sa s nimi budú chcieť naučiť pracovať. K dispozícii budú skúsení profesionáli, ktorých pomoc vám pomôže zhmotniť návrhy, či vytvoriť prototypy. ,,Do regiónov chceme priniesť nové príležitosti a pomôcť klientom zhmotniť ich projekty, či už školské alebo podnikateľské prostredníctvom technológii“, hovorí Zuzana Betákova, vedúca Creative Point.

Creative Point - to nie sú iba stroje

Aj keď kreatívne dielne prinášajú nové možnosti, projekt už aj doteraz ponúkal služby najmä prostredníctvom obľúbených skupinových kreatívnych podujatí a workshopov. ,,Venujeme sa softvérovým a technologickým témam. Naši experti vás naučia strihať videá, napísať scenár či ako pracovať s grafickými softvérmi,“ hovorí Miroslava Rybárova, manažérka Creative Point Košice. V októbri sa budeme venovať tvorbe grafického obsahu v programoch Adobe Photoshop a Canva. Všetky podrobnosti nájdete tu.

V Creative Point Žilina sa od roku 2018  uskutočnilo viac, ako 100 workshopov a besied ,,Digitálna maľba v Adobe Photoshop, Grafický dizajn v praxi, Pokročilé 3D modelovanie v programe Blender, Zauzli si svoj šperk, Navrhnite logo v Adobe Illustrator. To sú najúspešnejšie workshopy a besedy, ktoré sme účastníkom ponúkli minulý rok. Iba za minulý rok sa podujatí v Žiline zúčastnilo viac 255 osôb,“ uzatvára Jana Cyprichová, manažérka Creative Point Žilina.