Rozbehnite biznis s našou pomocou

Za úspešným podnikaním stoja nielen dobré nápady, ale aj mnoho vynaloženého úsilia a roky driny. Ale čo keď máte dobrý nápad, no neviete ako ho premeniť na dobrý biznis. Alebo vám podnikanie nejde predstáv? Čo s tým? Inšpiratívnym a navyše aj bezplatným riešením je profesionálna pomoc Národného podnikateľského centra.

Nepotrebujete ani cent a môžete sa zúčastniť seminárov, prednášok, diskusných fór, networkingových stretnutí alebo workshopov. Vaše problémy v biznise môžete vyriešiť s pomocou lektora v rámci krátkodobého, alebo dlhodobého poradenstva. Môžete tiež odcestovať na odborné podujatia a stáže do zahraničia, požiadať o podporu pri zapájaní sa do komunitárnych programov EÚ, alebo sa naučiť pracovať s novými technológiami. V Bratislave môžete získať aj svoje pracovné miesto v Coworkingu a členstvo v klasickom alebo virtuálnom podnikateľskom inkubátore. Toto všetko váš môže posunúť o „level“ vyššie k vysnenému biznisu. Našou bezkonkurenčnou výhodou je, že spolupracujeme s tými najlepšími odborníkmi. S úspešnými ľuďmi z praxe, dokonca s tými, ktorí kedysi začínali svoju kariéru u nás, s pomocou Národného podnikateľského centra (NPC).

Služby môže čerpať jednotlivec, skupiny, existuje možnosť výberu vlastného lektora, služby ušité na mieru podľa požiadaviek klienta. Všetky služby ponúka NPC prostredníctvom viacerých programov. Pre podrobnejšie informácie stačí kliknúť na stránku www.npc.sk, alebo www.sbagency.sk a vybrať si.

map_contacts_ba.jpg

Prvý kontakt, prvý krok k vášmu biznisu

Podporu tých, ktorí o podnikaní ešte len uvažujú, má v Bratislavskom kraj na starosti klientske centrum Front Office, ktoré sídli v NPC v priestoroch Business Centra Twin City A na Karadžičovej ulici 2 v Bratislave.

V siedmich regiónoch Slovenska kontaktujte jednotlivé tímy – Banskobystrický kraj: rp.bb@npc.sk, Košický kraj: rp.ke@npc.sk, Nitriansky kraj: rp.nr@npc.sk, Prešovský kraj: rp.po@npc.sk, Trenčiansky kraj: rp.tn@npc.sk, Trnavský kraj: rp.tt@npc.sk, Žilinský kraj: rp.za@npc.sk.

Cez bratislavský Front Office a regionálnych odborných koordinátorov získate informácie týkajúce sa podnikateľských začiatkov a rozbehu podnikania, čím ušetríte množstvo času a energie, a zároveň bezplatne získate odborné poradenstvo. No odpovede na svoje otázky a dôležité informácie získajú prostredníctvom NPC aj skúsenejší a zabehnutí malí a strední podnikatelia.

Nepodnikatelia – skúste to s nami!

NPC poskytuje svoje služby prostredníctvom niekoľkých programov. O nepodnikateľov sa dobre postará Akceleračný program, ktorý ponúka odborné skupinové i individuálne poradenstvo, alebo letnú školu, na ktorej sa počas jedného týždňa dá stretnúť s viacerými lektormi.

V Bratislavskom kraji je veľmi lákavá služba coworking, v rámci ktorej môžu záujemcovia získať non-stop prístup do coworkingového centra a pracovať na svojich podnikateľských nápadoch.

„Výzva na získanie miesta v coworkingu je otvorená priebežne počas roka, takže prihlásiť sa dá kedykoľvek do naplnenia kapacity. Budúci podnikatelia získajú až 4-mesačné členstvo v priestoroch NPC v Bratislave,“ hovorí Martina Pirošková, vedúca manažérka Akceleračného programu, zameraného výlučne na nepodnikateľov.

K dispozícii majú vlastný pracovný stôl, uzamykateľnú skrinku, prístup k multifunkčnému zariadeniu, pripojenie na wifi.

Podnikatelia, pomôžeme vám rásť!

Medzi najpopulárnejšie služby Rastového programu pre podnikateľov patria informačné odborné skupinové aktivity, v rámci ktorých sa v NPC po celom Slovensku organizujú odborné semináre, workshopy, prednášky, networkingové stretnutia pod vedením skúsených lektorov na tie najaktuálnejšie podnikateľské témy.

V rámci krátkodobého, alebo dlhodobého poradenstva môžete využiť služby odborníka. Ten pomôže s akýmkoľvek vašim problémom v biznise, stačí si len zvoliť tému.

V Stážovom programe majú podnikatelia do 3 rokov od založenia firmy zasa možnosť navštíviť konferenciu či workshop v rámci Európskej únie. „Záujemcovia si často vyberajú veľké konferencie so zvučným menom, ale aj privátnejšie vzdelávacie kurzy v známych, či menej známych európskych destináciách,“ hovorí Katarína Zeleníková, vedúca manažérka Stážového programu.

Inkubačný program zasa podporuje na začiatku podnikania životaschopné podnikateľské projekty.

Zoznámte sa s novými technológiami

Firmy a fyzické osoby - nepodnikatelia môžu využiť aj potenciál bratislavskej tvorivej dielne Creative Point. „Tvorivá dielňa poskytujúca nové technológie - obrábacie stroje, 3D tlačiarne, laser, elektronické, diagnostické prístroje a zariadenia slúžiace na rozvoj zručností a tvorivých nápadov. Takže ak vám nie je cudzie digitálne modelovanie či prototypovanie, radi programujete pomocou Arduina, Raspberry PI, alebo ste nadšenec, ktorý rád kombinuje technológie 3D tlače, lasera, CNC frézy, ste u nás na správnej adrese,“ vysvetľuje Zuzana Omastová z tímu Creative Point.

S novými technológiami sa však môžu zoznámiť aj podnikatelia v regiónoch, a to prostredníctvom mnohých tvorivých workshopov, organizovaných jednotlivými regionálnymi manažérmi. Pozvánky a prihlášky na podujatia nájdu záujemcovia na tejto stránke v sekcii Podujatia.