Podnikatelia, zistite, ako ušetríte na energiách

 

Vypočítajte si v energokalkulačke spotrebu energií a zistite ako môžete náklady skresať.


Extrémne nárasty cien za energiu prinútili mnohých podnikateľov prijať riešenia, ktoré by čo najviac skresali vysoké účty. Téme sme sa aktuálne venovali aj na online podujatí Slovak Business Agency (SBA). Podnikatelia z celého Slovenska na ňom dostali rady, tipy a konkrétne príklady ako čo najviac ušetriť na energiách. O svoje skúsenosti sa prišli podeliť aj zástupcovia firiem. 

SBA vám v spolupráci s autorom energokalkulačky Ing. Rastislavom Tvarogom ponúka možnosť zmapovať si aktuálnu spotrebu energie vo vašej firme, identifikovať, čo pre vás predstavuje najväčší odber energie a možnosť prepočítať, aké úspory by ste mohli dosiahnuť, ak aplikujete navrhované zmeny.

Podnikateľ nemusí mať presné vedomosti o spotrebe jednotlivých zariadení, pretože kalkulačka obsahuje preddefinované hodnoty príkonu jednotlivých spotrebičov. Samotný výpočet tak zvládnu aj menej technicky zdatní užívatelia.

Výstupom z energetickej kalkulačky nie je len prehľad o spotrebe elektrickej energie v podmienkach podniku, ale aj orientačné náklady podnikateľa pri danej spotrebe. Jednotkovú cenu je pritom možné editovať, takže podnikateľ si vie porovnať náklady pri pôvodnej a novej cene elektrickej energie. Zároveň v reálnom čase vidí možné úspory, ak pristúpi k výmene zariadení alebo k iným úpravám v rámci prevádzky.

 

Stiahnuť energokalkulačku (excel 2021)

 

Stiahnuť energokalkulačku (excel 97-2003)

 

Autorom energokalkulačky je Ing. Rastislav Tvarog – špecialista na energetickú certifikáciu budov, termovízne merania, projektové hodnotenie energetickej hospodárnosti, energetický audítor, majiteľ spoločnosti TWG-energo, s .r. o.