Ak ste ešte nepočuli o našom Inkubátore, ktorý sídli v modernej rozvíjajúcej sa štvrti Nové Nivy v budove Twin City, prečítajte si, čo hovorí ANDREJ LAZO zo spoločnosti Lacnepostreky.sk o tomto projekte a ako ho sám hodnotí.

Kancelárske priestory Inkubátora NPC sa rýchlo zapĺňajú šikovnými podnikavcami, ktorých už nebavilo pracovať z domu a chceli sa inšpirovať v dynamickom kolektíve. Projekt Národného podnikateľského centra a teda aj Inkubátora vznikol preto, aby sa podnikateľom ľahšie štartovalo a ďalej pohybovalo vpred v podnikateľskom prostredí. Ak ste ešte nepočuli o našom Inkubátore, ktorý sídli v modernej rozvíjajúcej sa štvrti Nové Nivy v budove Twin City, prečítajte si, čo hovorí ANDREJ LAZO zo spoločnosti Lacnepostreky.sk o tomto projekte a ako ho sám hodnotí.

Andrej, najprv v skratke opíš v čom podnikáš a prečo si sa rozhodol stať sa členom Inkubátora NPC?

V roku 2018 sme založili podnikanie v oblasti e-commerce Lacnepostreky.sk, kde zabezpečujeme predaj prípravkov na ochranu rastlín. Našim plánom je vytvoriť aplikáciu, akúsi lekáreň pre rastliny, vďaka ktorej budeme vedieť identifikovať napadnutú rastlinu a následne jej dokážeme poskytnúť vhodnú liečbu. A prečo som sa rozhodol ísť do Inkubátora? Zdalo sa mi to ako skvelá šanca na získanie zázemia a pomoci od skúsených expertov.

Blíži sa prvý rok tvojho pôsobenia v našom Inkubátore. Ako ho hodnotíš? Zmenilo sa niečo v tvojom podnikaní?

V novembri to bude skoro rok, čo chodím do našej inkubátorovej komunity. Svoje členstvo môžem zhodnotiť veľmi pozitívne. Okrem reprezentatívneho priestoru, mi Inkubátor poskytol a stále poskytuje vysoko odborné poradenstvo v otázkach, pri ktorých by som odpovede hľadal naozaj veľmi dlho. Môj mentor, Matúš Lovás, mi zhodil ružové okuliare, vďaka čomu sa ukázali situácie, ktoré som si na začiatku podnikania ani neuvedomoval. Zrazu som potreboval nie len pomoc pri nastavení biznis plánu, ale aj financií, účtovníctva, IT oblasti či práva. Aby som sa vrátil k otázke, počas prvého roka sa zmenilo to, že sme si prešli náročným procesom automatizácie procesov, čo nám pomohlo sústrediť sa na iné veci v podnikaní a ďalej pokračovať v expandovaní na zahraničné trhy.

Pred chvíľou si spomenul reprezentatívny priestor Inkubátora i služby, ktoré sú dobrým bonusom. Tvoj mentor ti teda ponúkol iný pohľad na tvoje podnikanie, vďaka čomu si sa vyhol možným problémom. Stotožňuješ sa s výrokom „Dobrá rada na nezaplatenie“?

tak. Rady mentora a konzultantov mi pomohli predvídať problémy, ktoré by mohli nastať v budúcnosti. Spočiatku som bol veľmi skeptický, nechápal som ako mi môžu obyčajné stretnutia, či rozhovory s odborníkmi pomôcť, ale teraz, keď mi otvorili oči, som presvedčený, že by som týchto ľudí „využil“ aj častejšie.

Prezraď, na čom spoločne pracujete so svojim mentorom?

Mentoring máme momentálne zameraný na zlepšovanie SEO a online reklamu produktov, ktoré predávame prevažne online cez www.lacnepostreky.sk. Konzultáciami riešim momentálne právne poradenstvo.

Inkubátor NPC – odporúčaš alebo neodporúčaš?

Členstvo v Inkubátore určite odporúčam všetkými desiatimi. Ako som už spomenul, mentor a konzultanti ťa nasmerujú, ale komunita je bonus. Vieme si navzájom pomôcť, zdieľať problémy a spoločne nájsť riešenia. Všetci sme totiž na jednej lodi.