Inkubátor NPC: Využitá príležitosť

Inkubátor NPC až do 30. novembra opäť otvára brány ďalším zaujímavým projektom. Skoro pred rokom sa doň prihlásila ďalšia kreatívna duša, DANIEL ČELIGA. Čo hovorí na Inkubátor NPC Daniel? V čom mu najviac pomohol?

Inkubátor NPC, ktorého členom som už rok, mi veľmi pomohol v napredovaní môjho biznisu. Vytváram digitálne zážitky, nové značky, názvy firiem a produktov, navrhujem weby, brand stratégie a produktový dizajn.

DANIEL ČELIGA

  • dizajnér, hobby fotograf
  • člen Inkubátora NPC s projektom detaility - kreatívnej dizajnovej agentúry
  • zaujíma sa o kreatívnu stratégiu, branding, dizajn

„V niektorých témach si jednoducho človek musí nechať poradiť, inak to je celé pokus – omyl. Je na nezaplatenie dostať odpoveď alebo názor na akúkoľvek otázku.“

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

Myslel som si, že ako freelancer pôsobiaci na „voľnej nohe“ nepotrebujem svoju kanceláriu. Veď väčšinu stretnutí sme s klientami zvládli v kaviarni a následná práca sa odohrávala u mňa doma. Časom som si však uvedomoval, že mi chýba priestor, kde by som dokázal sústredene pracovať a konzultovať so svojimi klientmi. Priestor, kde by som sa stretával s rovnakými nadšencami, ktorí sú na začiatku svojho podnikania a riešia veci podobné tým mojím. Taký priestor v Bratislave vďaka Národnému podnikateľskému centru vznikol a tak už nebolo nad čím rozmýšľať.

Rady profíkov sú nevyhnutné

O samotnom Inkubátore som sa však dozvedel náhodou. Zúčastňoval som sa rôznych workshopov a prednášok organizovaných Slovak Business Agency. Vždy ma nejakým spôsobom obohatili a navyše som spoznal množstvo inšpiratívnych ľudí. Cítil som dlhodobú potrebu konzultovať niektoré oblasti môjho podnikania s profíkmi z odvetvia. Keď sa pozriem späť na čas strávený v inkubátore, tak vidím ako ma tieto konzultácie obohatili. V niektorých témach si jednoducho človek musí nechať poradiť, inak to je celé pokus - omyl. Je na nezaplatenie dostať odpoveď alebo názor na akúkoľvek otázku.

Niekedy existuje veľmi jednoduchá odpoveď, ale vy si nad tým zbytočne mesiace lámete hlavu. Veľa krát stačí jedna otázka alebo krátka veta a objaví sa nová cesta, s ktorou je odrazu po probléme. Väčšinou bol problém samozrejme komplexnejší a chcelo to rozobrať do hĺbky, no z mojej osobnej skúsenosti môžem povedať, že mentor si vždy našiel čas a vedel ma naviesť na správnu odpoveď. Som neskutočne vďačný za túto príležitosť. Inkubátor odporúčam každému, kto sa momentálne cíti podobne ako ja pred pár mesiacmi.

Všetko je o detailoch

To čo robím sa nezmenilo, stále je mojim cieľom pomáhať podnikateľom pretvoriť ich nápady do reality. Čo najlepšie pochopiť produkt alebo službu, aby som vedel vytvoriť vizuálnu formu a dokázal ich značke vdýchnuť príbeh. To je tá najdôležitejšia esencia. Pre mňa osobne je pocit, kedy z myšlienky vznikne finálny produkt, ktorý je výnimočný a zároveň odlišný od konkurencie, jednoducho nenahraditeľný. Ešte lepší pocit je ten, keď sa klientovi aj s odstupom času darí a jeho firma generuje zisk. Práve preto už roky milujem svoju prácu! Z môjho pohľadu je to všetko o detailoch. Na prvý pohľad pre niekoho banalita, no sú to práve detaily, ktoré spoločne tvoria zapamätateľné a úspešné produkty a značky. Týmto sa riadim pri každom projekte. Rozsah projektov je čím ďalej tým väčší a keďže mám okolo seba šikovných ľudí, z ktorých každý je dobrý v niečom inom, vznik kreatívneho dizajnového štúdia je prirodzeným progresom.

Všetky rozhovory s členmi Inkubátora NPC nájdeš na jednom mieste TU: https://www.npc.sk/sk/aktuality/category/inkubator-npc/

Inkubátor má aktuálne otvorenú výzvu na fyzické ale aj virtuálne členstvo.

Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM.

Pre prihlásenie sa na virtuálne členstvo klikni SEM.