Inkubátor NPC: Socializácia je len začiatok

V sérii článkov o úspešných členoch Inkubátora NPC pokračujeme. Predstavujeme ti veľmi príjemnú a šikovnú interiérovú dizajnérku SOŇU HALUZOVÚ, ktorá si po návrate z Anglicka na Slovensko založila vlastné dizajnérske štúdio ANISE INTERIORS. Prečo sa rozhodla podnikať a priniesť tak kúsok svetového dizajnu na Slovensko? Čo ju postupne doviedlo až do Inkubátora NPC, ktorý pomáha podnikateľom na ich ceste v úspechu?

SOŇA HALUZOVÁ

  • členka Inkubátora NPC a zakladateľka ANISE INTERIORS
  • vyštudovala EUBA v odbore marketing
  • expertka v interiérovom dizajne a stylingu

„Inkubátor NPC mi otvoril obzory a ukázal, že socializácia je len začiatok. Ponúka spoluprácu s odborníkmi a skvelými mentormi, ktorí nie len mne, ale všetkým zúčastneným firmám pomáhajú posúvať sa v podnikaní.“

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

Moja podnikateľská cesta bola kľukatá a začala sa už pred mojim odchodom do zahraničia. Po približne dvoch rokoch na Slovensku, kde som pracovala v korporátnom svete, som si uvedomila, že aj napriek skvelým kolegom a pohode v práci, to nie je to, čo by som chcela robiť až do dôchodku. Vtedy som začala intenzívnejšie rozmýšľať o tom, čo by ma bavilo, k čomu ma to prirodzene ťahá a rozhodla som sa pre interiérový dizajn. Našla som si dvojročné postgraduálne štúdium, ktoré som absolvovala popri práci. V interiérovom dizajne som sa úplne našla. Túžba cestovať a spoznávať svet, však bola príliš silná na to, aby som ostala doma na Slovensku. Dosť nečakane prišla ponuka práce v jednej z najväčších investičných bánk na svete. Presvedčilo ma to, jednalo sa predsa o New York. V 27 rokoch som žila svoj americký sen, pracovala opäť v korporáte, ale na Wall Street. A bolo to super. Našla som si lásku a po skončení kontraktu v NYC sme sa rozhodli odcestovať do Londýna, odkiaľ môj priateľ pochádzal.

Môj grandiózny plán, ktorý som započala ešte doma, bol zrazu reálnejší. Po dvoch týždňoch hľadania práce som sa zamestnala v štúdiu, kde som začala pracovať na najnižšej juniorskej pozícii. Teóriu som si teda mala možnosť vyskúšať v praxi na dizajnovaní hotelov či reštaurácií. Rozhodla som sa naučiť čo najviac. Po roku a pol som chcela zmenu a chcela som skúsiť dizajnovať aj byty a domy. Našla som si pár najlepších interiérových štúdií o ktorých som vedela, že by dokázali naplniť moje predstavy o dizajne. Na moje vlastné prekvapenie sa mi to podarilo! Po 5 rokoch v Londýne som sa vypracovala z juniorskej pozície až na seniora. Na konci mojej kariéry v Londýne som viedla miliónové projekty po celkom svete. Keď som dokončila môj najväčší projekt, prišlo rozhodnutie vrátiť sa domov do Bratislavy a založiť si tu vlastné štúdio Anise Interiors.

„Dizajn, ktorý ponúkam je úplne odlišný od toho, ktorý je momentálne trendy na Slovensku. Žiaden minimalizmus u mňa klienti nenájdu. Robím interiéry tak, aby sa v nich ľudia cítili príjemne. Ide mi predovšetkým o vytvorenie tepla domova tak trochu na anglický spôsob.“

Po necelom roku práce z domu som objavila Inkubátor NPC a zajasala som, že aj na Slovensku máme takéto úžasné možnosti, ktoré sú vo svete celkom bežné. Keď rozmýšľam nad mojim prvotným dôvodom na prihlásenie sa, musím sa pousmiať, pretože Inkubátor mi dal omnoho viac ako len to, čo som vtedy hľadala. Po roku práce z domu som potrebovala najmä socializáciu a komunikáciu s ďalšími začínajúcimi podnikateľmi. Potrebovala som sa porozprávať so spriaznenými dušami, čo riešia podobné problémy ako ja, čo majú zaujímavé nápady, ktoré môžeme zdieľať a spoločne rozvíjať. Inkubátor NPC mi otvoril obzory a ukázal, že socializácia je len začiatok. Ponúka spoluprácu s odborníkmi a skvelými mentormi, ktorí nie len mne, ale všetkým zúčastneným firmám pomáhajú posúvať sa v podnikaní. Pomáhajú nám preskakovať prekážky, ktoré sa naskytnú všetkým začínajúcim odvážlivcom.

Ak rozmýšľate, či sa prihlásiť alebo nie, pre mňa je odpoveď na túto otázku jednoznačná. Tak ako iné firmy, prihlásila som sa do Inkubátora s očakávaniami, ktoré boli ďaleko prekonané. Získala som omnoho viac, než len priestor pre moje podnikanie, stretnutia s klientmi a dodávateľmi alebo možnosťami spolupráce s expertmi.

Inkubátor má ešte stále otvorenú výzvu na prihlásenie sa. Ak ťa zaujal príbeh a chceš si prečítať viac inšpirácií a článkov o členoch Inkubátora NPC, klikni TU.  

Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM.

Pre prihlásenie sa na virtuálne členstvo klikni SEM