Inkubátor NPC: Rozuzlenie spletí zákonov

Ak seriózne uvažujete o podnikaní, musíte ísť do toho cieľavedome, ale aj zodpovedne. Šťastie praje odvážnym a pracovitým podnikavcom s patričným drajvom. Presne takým je aj MÁRIO BÖHM.

Národné podnikateľské centrum navštívil ešte ako nepodnikateľ. Získal priestor pre svoje vznikajúce myšlienky, ktoré sa mu podarilo s pomocou odborníkov zrealizovať a pretransformovať na kvalitný podnikateľský plán. Už skoro rok je virtuálnym členom Inkubátora NPC. Aké sú jeho postrehy z nášho podnikateľského inkubátora?

MÁRIO BÖHM

  • úspešný absolvent Akcelerátora
  • dnes už člen Inkubátora NPC so spoločnosťou Moja správcovská s. r. o.
  • je za transparentnosť a zodpovednosť v každom kroku, rád prevyšuje očakávania svojich klientov

„Z myšlienky k realizácii podnikateľského projektu je potrebné prekonať obrovskú spleť paragrafov a predpisov, nastaviť procesy vo firme a aplikovať všetky podnety od zákazníkov. Aj vďaka Inkubátoru NPC je to pre mňa jednoduchšie.“

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

Hlavný podnet - nespokojnosť

Pred niekoľkými rokmi som bol postavený zo strany viacerých vlastníkov bytov v mojom okolí pred myšlienku uchopenia sa správcovstva bytových domov. Z počiatku sa mi to zdalo ako dobrý nápad, veď o vlastnom biznise som uvažoval nejakú dobu. Potencionálnych klientov, ktorí boli nespokojní s doterajším systémom, som mal taktiež dostatok. Dlhodobo sme sa aktívne stretávali v okolí môjho bydliska. Po mojich dlhoročných pracovných skúsenostiach v korporácii a poskytovanou pomocou viacerým správcovským spoločnostiam na slovenskom trhu, bola myšlienka osamostatnenia sa len otázkou času.

Dozrela aj vďaka nespokojnosti a neutíchajúcim žiadostiam vlastníkov o zmenu a vytvorenie novej koncepcie ponúkaných služieb v správcovskom sektore. Dnes sa spolupodieľam na rozvoji vlastnej správcovskej firmy, ktorá sa potyká so spleťou zákonov, predpisov a vyhlášok. Mám ale veľkú radosť, že aj napriek všetkým prekážkam v podnikaní sa mám na koho obrátiť a dostať podporu a rady v ďalšom napredovaní.

Vďaka Akcelerátoru až k Inkubátoru NPC

Začiatkom roka 2019 sa mi pri prezeraní stránok na webe podarilo naraziť na stránku www.npc.sk, kde ma zaujala výzva Akcelerátora Národného podnikateľského centra. Úprimne ma potešilo, že sa na úrovni štátnej agentúry konečne zaoberajú aj nadšencami - nepodnikateľmi, ktorí sa pohrávajú s myšlienkou vlastného biznisu a potrebujú pomoc s jeho nastavením a realizáciou od prvotnej myšlienky. Rozhodol som sa teda prihlásiť a vďaka schváleniu výberovej komisie aj zúčastniť štvormesačného programu. Spolu s mojim mentorom sme nastavovali základné zmluvy a cenové ponuky pre budúci rozbeh správcovskej firmy.

V prípade mentorov v Akcelerátore sa jedná o veľmi fundovaných podnikateľov, ktorí svojimi skúsenosťami z podnikateľského prostredia dokážu ponúknuť veľa správnych postrehov. Na nezaplatenie sa ukázali aj prednášky, ktoré boli pre účastníkov pripravené a odkomunikované na vysokej profesionálnej úrovni. Koncom toho istého roka sa mi podarilo zaregistrovať a uviesť firmu Moja správcovská s. r. o. do života, začo som vďačný celému tímu ľudí okolo projektu NPC.

"Ako čas plynul, potreby mojej začínajúcej firmy sa zväčšovali a aj vďaka vynikajúcim skúsenostiam so spoluprácou s NPC som sa vyskúšal prihlásiť do Inkubátora."

Inkubátor NPC je určený už pre podnikateľov, ktorí majú možnosť využívať kancelárie pre svojich členov a zasadacie priestory pre návštevy, či na rokovania s klientami, partnermi i expertami. Rozhodol som sa pre jeho virtuálne členstvo. Získal som ďalšiu skvelú mentorku.

SBA spolupracuje s vynikajúcimi odborníkmi so širokým prehľadom a nadšením pre prácu v tíme aj pre jednotlivcov. Radosť sa s takýmito mentormi stretávať a spolupracovať. Prichystané sú aj vynikajúce prednášky k všelijakým zaujímavým témam, ktoré môžem vrelo odporučiť.

Všetky rozhovory s členmi Inkubátora NPC nájdeš na jednom mieste TU.

Inkubátor má do 30.4. zverejnené výzvy na obe členstvá. Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM. Ak však na virtuálne členstvo klikni SEM.