Inkubátor NPC: Profesionálny i osobnostný rozvoj

Byť úspešný v podnikaní nie je nemožné. Prinášame ti inšpiratívny rozhovor s Natáliou Gápľovskou, konateľkou spoločnosti Nature s.r.o. Projekt Národného podnikateľského centra pomáha malým podnikateľom na ich ceste k úspechu. Aj pre Natáliu to bol štart k nevídaným úspechom. Ako to všetko vníma ona sama?

Byť úspešný v podnikaní nie je nemožné. Po rozhovore s našim inkubatoristom Andrejom Lazom ti prinášame ďalší s inšpiratívnou Natáliou Gápľovskou, konateľkou spoločnosti Nature s.r.o. Projekt Národného podnikateľského centra pomáha malým podnikateľom na ich ceste k úspechu. Aj pre Natáliu to bol štart k nevídaným úspechom. Ako to všetko vníma ona sama?

Natália, o tvojich úspechoch môžeme čítať v rôznych magazínoch. V roku 2018, si sa stala inovatívnou podnikateľskou Slovenska. Tvoje sviečky a celkovo tvoja značka LUMINIA, sú známe v rôznych kútoch sveta. Kedy si sa vlastne rozhodla začať podnikať?

Na začiatok treba povedať, že som milovníčkou sviečok a takej tej teplej, romantickej atmosféry domova. Každú zimu ma však pri tejto „atmosfére“ sprevádzali problémy s dýchaním, kašeľ, či dokonca alergia. Môj strýko mi raz poradil, aby som skúsila vymeniť parafínové sviečky za jeho prírodnú produkciu. A stal sa zázrak. Moje zdravotné problémy zmizli. Práve vtedy som začala uvažovať o rodinnom biznise. Rozhodli sme sa vyrábať sviečky s nádherným trblietavým 100% voskom v ručne fúkanom skle Bohemia Crystal.

Aj vďaka našej podpore si sa dokázala výrazne posunúť vpred. Ako hodnotíš svoje už skoro ročné členstvo v Inkubátore?

Vďaka Inkubátoru NPC sa nám otvorili úplne nové obzory. Získali sme krásne kancelárske priestory, možnosti konzultácií, vlastného mentora, ale čo je pre mňa najdôležitejšie, spoznali sme množstvo skvelých ľudí, ktorí sú zanietení do podnikania. Hoci lietam kade-tade po celom svete, Inkubátor sa mi stal nie len miestom pre moju administratívnu časť biznisu, ale predovšetkým miestom stretnutí a podnetných networkingov. Zdieľame si navzájom svoje skúsenosti a dávame si rady.

Ako si spomenula, okrem priestoru a ľudí v ňom, sú ti k dispozícii aj služby odborníkov. Ako hodnotíš tieto stretnutia?

Každé jedno stretnutie ma naučilo veľa nie len po pracovnej stránke, ale aj osobnostnej. S Jarom Pullmanom sa spoločne venujeme najmä online marketingu, zdokonaľovaniu webstránky, medzinárodnej expanzii, kontaktom na medzinárodných trhoch. Teda praktické veci podnikania, s ktorými ma Jaro bohaté skúsenosti. S mojom mentorkou Evou Štefankovou je to úplne iné, pretože pracujeme na mojom osobnostnom raste. Učí ma ako byť dobrým leaderom sama sebe, aby som mohla úspešne viesť tím svojich ľudí, ako v nich odhaľovať skryté potenciály, aby každý robil to, čo mu ide najlepšie.

Odporučila by si aj podujatia, ktoré pre vás pripravujeme?

Určite. Biznis raňajky, networkingy, semináre, ktoré pre nás organizujete sú skvelé. Témy sú rozsiahle a spíkri sú odborníci, ktorí sa s nami delia o svoje cenné skúsenosti a radia nám s riešením našich aktuálnych úloh.

Využila si okrem Inkubátora aj nejaké ďalšie služby pre podnikateľov?

Áno, vďaka SBA sme sa zúčastnili na jednej z najväčších medzinárodných výstav v Paríži. Odvtedy nielen postupne expandujeme medzinárodne, ale vďaka cenným radám a novým kontaktom sme zdokonalili a rozšírili našu produktovú radu. Taktiež nás veľmi povzbudilo uznanie odborníkov, že náš LUMINIA koncept naozaj nemá na trhu obdoby a vidia v ňom veľký potenciál. Trblietavý vosk v ručne fúkanom krištáli, ktorý horí 3-krát dlhšie a na rozdiel od parafínových sviečok aj čisto bez škodlivín, pochválili aj najväčší výrobcovia sviečok a interiérových vôní. Tento úspech nás ešte viac naštartoval a dodal odvahu a odhodlanie na medzinárodnú expanziu.

Výzva na prihlásenie sa do Inkubátora NPC je opäť otvorená. Čo by si poradila tým, ktorí ešte nie sú rozhodnutí?

Aby neváhali. Je to skvelý program pre začínajúcich podnikateľov s dobrým nápadom, ktorým sa dá mnoho získať a je na každom zvlášť, čo si z toho rozhodne zobrať.