Inkubátor NPC: Od Letnej školy až k podnikaniu

Príbeh projektu eDetox vznikol na vysokej škole, kde obe dievčatá študovali. Mali spoločný pohľad na dianie okolo seba, sedeli si i ľudsky. A tak prišla reč aj na spoločné podnikanie...

Ako najrýchlejšie naštartovať podnikanie sa dozviete vďaka inšpiratívnemu príbehu dvoch kamarátok VASILIJE JOVANOVIČ a REBEKY FARKAŠOVEJ. Tie totiž dotiahli svoj podnikateľský nápad až k úspešnej realizácii. A to v priebehu pár mesiacov. Dnes už ako podnikateľky využívajú Inkubátor na svoj ďalší progres. Čo naň hovoria?  

REBEKA FARKAŠOVÁ a VASILIJA JOVANOVIČ

  • absolventky psychológie na Paneurópskej vysokej škole
  • účastníčky Letnej školy podnikania
  • do Inkubátora NPC vstúpili už ako podnikateľky s projektom eDetox

„Veľmi nás teší, že môžeme byť súčasťou Inkubátora NPC, pretože ten je veľkou pomocou vo svete podnikania.“

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

Príbeh projektu eDetox vznikol už na vysokej škole, kde sme sa spolu s Rebekou zoznámili. V tom čase sme študovali psychológiu. Zistili sme, že máme spoločný pohľad na veci a že si sedíme po ľudskej stránke. Ako priateľky sme rozoberali mnohé témy a na reč prišlo aj podnikanie.

Nevedeli sme však ako správne začať. Nakoľko sme boli úplne začiatočníčky vôbec sme netušili, akým spôsobom a čo najlepšie rozbehnúť náš plán. Premýšľali sme, koho osloviť a poprosiť o pomoc. Čo čert nechcel, v rámci jedného predmetu na škole sme sa zúčastnili exkurzie v Národnom podnikateľskom centre. A bolo to. Vyplnili sme potrebné dokumenty, zaslali oficiálnu žiadosť a po úspešnej registrácii sme začali čerpať služby, ktoré NPC ponúka.

Okrem Letnej školy podnikania sme získali aj bezplatné konzultácie s profesionálmi, či možnosť mentoringu. Vďaka perfektnému mentorovi, Andrejovi Rybovičovi, ktorý nám poskytol cenné rady a potrebné informácie, sme sa veľmi rýchlo „postavili na vlastné nohy“ a rozbehli svoje podnikanie. Rovnaký proces sme úspešne absolvovali aj v Inkubátore NPC, ktorého členkami sme už vyše roka a sme tu spokojné.

O čom je náš projekt eDetox?

O detoxe od online sveta a navrátení k normálnemu ľudskému kontaktu a vzájomnej komunikácii. Jednoducho, aby sa ľudia navzájom začali znova rozprávať. A nakoľko nás práca s deťmi nesmierne baví, rozhodli sme sa zamerať primárne na nich a pripravovať im nie len letné tábory – „Áno letu bez netu!“, ale aj zimné výlety, či školy v prírode.

Našim cieľom je vytvárať program bez elektronických zariadení tak, aby sme sa spoločne vrátili k tomu, ako zažívali voľné chvíle naši rodičia a starí rodičia. Bez internetu, bez možnosti byť online. Deťom stačí ukázať, že čas sa dá využiť aj inak a oveľa zábavnejšie a navyše tak, že na telefón ani len nepomyslia. Nie je to však vždy len o zábave, okrem iného sa snažíme navštevovať základné školy a diskutovať so žiakmi o hrozbách kyber-šikany. Prednášky na danú tému vnímame v dnešnej dobe za nevyhnutné.

Keď sa obzriem späť, len nedávno sme s touto myšlienkou vošli do Národného podnikateľského centra a za pár mesiacov sa z nápadu stala firma. Bez ich pomoci by sme o niečom takom možno stále ešte len premýšľali. Veľmi nás teší, že môžeme byť súčasťou Inkubátora NPC, pretože ten je veľkou pomocou vo svete podnikania. Veď predsa kde inde by sme našli „pod jednou strechou“ toľko skúsených expertov z praxe, ktorí sú tam pre nás a dokážu zodpovedať na všetky otázky?

Pokiaľ aj vy rozmýšľate nad tým, či zaslať prihlášku, tak my jednoznačne odporúčame všetkými desiatimi, určite neoľutujete. Naopak, budete radi, že ste tak urobili.

Všetky rozhovory s členmi Inkubátora NPC nájdeš na jednom mieste TU: https://www.npc.sk/sk/aktuality/category/inkubator-npc/

Inkubátor má ešte stále zverejnené výzvy na obe členstvá.

Ak sa chceš prihlásiť na fyzické členstvo, klikni SEM. Ak však na virtuálne členstvo klikni SEM.