Inkubátor NPC: Fintech a digitálne platobné riešenia

DLT Software je slovenský startup, ktorý poskytuje profesionálne IT a poradenské služby, a to najmä v segmentoch Fintech a Blockchain. Spoločnosť sa zaoberá poskytovaním softvérových služieb, samotným vývojom softvéru na základe požiadaviek zákazníka a takisto predajom vlastných softvérových riešení.

Zakladateľ spoločnosti KENNETH KUMOR, ktorý je od júna 2020 členom Inkubátora NPC nám prezradí, kedy sa rozhodol podnikať, prečo práve na Slovensku a ako vníma projekt Národného podnikateľského centra v Bratislave.

KENNETH KUMOR

  • člen Inkubátora NPC a zakladateľ spoločnosti DLT Software s.r.o.
  • expert na IT a finančné technológie
  • spoluzakladateľ Fintech & Insurtech Asociácie Slovenska (FINAS)

„Podľa nášho názoru, v CEE regióne patri Inkubátor NPC k špičke z pohľadu toho, čo vie ponúknuť pre začínajúce podniky.“

CHCEŠ ZÍSKAŤ AJ TY ČLENSTVO V INKUBÁTORE? KLIKNI SEM A PRIHLÁS SA

FinTech hub

Digitálne meny spolu s mobilnými Fintech aplikáciami sú dnes už neoddeliteľnou súčasťou fungovania finančného trhu. Už aj v rámci Slovenska pôsobí niekoľko technologických firiem, ktoré sa zaoberajú inováciami v oblasti spracovania platieb a ktoré sa usilujú stať sa bránou do rozvíjajúcej sa Fintech ekonomiky. V rámci FINAS, kde pôsobím ako viceprezident, chceme docieliť, aby na Slovensku vznikalo viac firiem s ambíciou uplatniť sa vo Fintech & Insurtech sektoroch a aby mali na to vhodné podmienky a prostredie. Slovensko má aj vďaka svojej strategickej geografickej polohe a dostatku kvalifikovaných pracovných síl všetky predpoklady stať sa „FinTech hubom“ pre celú Európu.

„Digitálne meny a mobilné Fintech aplikácie sú už neoddeliteľnou súčasťou fungovania finančného trhu.“

Dlho som premýšľal nad tým, čo nové možno ešte vymyslieť. S čím prísť na trh, aby to bolo niečo neobvyklé. Povedal som si, že chcem pracovať s modernými technológiami a predovšetkým s technicky nadanými ľuďmi, ktorých máme doma neúrekom. Jedinou cestou ako sa efektívne zapojiť zo Slovenska do globálnej ekonomiky je cez inovácie a s kvalitnými službami. Podnikanie ma vždy veľmi lákalo. Precestoval som svet, videl som ako dokážu veci skvelo fungovať, keď sa chce. V roku 2018 som založil spoločnosť DLT Software, kde sa snažíme vytvárať prostredie, ktoré dá šikovným ľuďom dôvod zostať na Slovensku. Pomáhame finančným inštitúciám a rôznym organizáciám pri zavádzaní moderných technológií do každodenných procesov finančného sveta tak, aby priniesli hmatateľné benefity nielen pre podnikateľov, ale aj pre bežných občanov. Tí by mohli získať napríklad nižšie poplatky za realizáciu transakcií alebo vedenie účtu, väčší výber medzi poskytovateľmi služieb, kvalitnejšie finančné produkty, či zlepšenie dostupnosti služieb pre znevýhodnené skupiny.

Cesta k Inkubátoru NPC

O Inkubátore NPC som sa dozvedel vďaka známemu, ktorý mal s Národným podnikateľským centrom pozitívne skúsenosti. Lákalo ma byť súčasťou komunity, ktorá neustále nadväzuje nové kontakty pre svoje podnikanie či projekty. Spolu s kolegom Jakubom sme veľmi radi, že sme dostali príležitosť absolvovať Inkubačný program, do ktorého sme vstúpili s produktom Smart Ledger. Jedná sa o platformu, ktorá využíva moderné technológie, akými sú umelé neurónové siete, redundantné a decentralizované úložiská dát a programovací jazyk Solidity, s cieľom výrazného zlepšenia kvality procesov v oblasti kyberbezpečnosti a manažovania integrity dát.

Aktuálna situácia vo svete poukazuje na to, aká je mimoriadne dôležitá spolupráca. Národné podnikateľské centrum má kapacitu pomôcť nielen našej firme, ale aj mnohým ďalším, ktorí majú záujem posúvať sa v podnikaní vpred. Vďaka podnikateľskému inkubátoru máme k dispozícii kancelársky priestor 24/7, ale aj expertov poskytujúcich praktické rady a užitočné informácie. Už skoro rok nám výrazne pomáha prosperovať aj náš mentor, Milan Šutjak. Kolektív Inkubátora je vždy plný dobrej energie a pozitívnej nálady a vo všeobecnosti sú všetci ochotní zdieľať svoje skúsenosti, know-how, či sprostredkovať nové príležitosti a kontakty. Podľa nášho názoru, v CEE regióne patri Inkubátor NPC k špičke z pohľadu toho, čo vie ponúknuť pre začínajúce podniky.

Ak ťa zaujíma, kto ďalší je v Inkubátore NPC, prečítaj si napríklad rozhovor s dievčatami zo Šumné.  Viac inšpirácií a článkov o členoch Inkubátora NPC nájdeš TU.  

Ak ťa to inšpirovalo natoľko, žeby si sa chcel dozvedieť viac, výzva je otvorená do konca apríla. Všetky informácie nájdeš TU.